Německému trhu s elektromobily vládne letitý Volkswagen e-Up!

foto Ilustrační foto - Volkswagen - e-Up!

Přestože se v posledním roce objevilo na trhu mnoho modernějších aut s lepšími technickými parametry, němečtí zákazníci letos zatím nejvíce kupovali minivůz Volkswagen e-Up! Teprve za ním skončil Volkswagen ID.3 a Tesla Model 3. Volkswagen e-up! ovládl také žebříček červencových prodejů.

Z českého hlediska je zajímavé, že Škoda Enyaq v měsíci červenci dokázala předstihnout také technicky téměř identický vůz Volkswagen ID.4. Škodovek se do provozu zaregistrovalo 1198 kusů, Volkswagenů ID.4 jen 1036.

Elektrická auta a rovněž plug-in hybridy jsou v této zemi stále na vzestupu. Celkový trh s novými auty se sice meziročně o 25 procent propadl, ale aut, které jsou schopny bez místních emisí ujet minimálně desítky kilometrů, se prodalo o 55 procent více. Jejich tržní podíl přesáhl 23 procent.

O něco větší zájem je plug-in hybridy, které mají aktuálně tržní podíl téměř třináct procent, zatímco elektromobily necelých 11 procent. Meziročně si elektromobily polepšily o 52 procent a plug-in hybridy o 58 procent.

Nejúspěšnějším vozem s pohonem typu plug-in hybrid na trhu je Volkswagen Golf PHEV, za ním následuje Ford Kuga PHEV.

Na pozicích nejúspěšnějších značek se drží ty domácí v pořadí Volkswagen, Mercedes-Benz, Audi a BMW. Nejlepší z těch zahraničních je na páté pozici Hyundai, za ním následují Seat a Škoda.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď