Společnost Siemens Advanta vytvořila v ČR stovku nových pracovních míst ve vývoji

foto

Stovku nových pracovních míst otevírá Siemens Advanta, vývojová část koncernu Siemens. Jde o pracovní příležitosti pro vývojáře software a programátory, Linux vývojáře a testery v Praze, Plzni a Brně. "Pro Siemens Advanta Česká republika jsme získali řadu globálních projektů jak v oblasti vývoje nových produktů, tak v oboru poradenství a využití pokročilých digitálních řešení u mezinárodních zákazníků," uvedl Vladimír Kulla, ředitel Siemens Advanta pro Evropu a Českou republiku.

Koronavirová pandemie jasně ukázala, že digitalizace dokáže firmám pomoci čelit náhlým změnám a zachovat si i v době krize konkurenceschopnost. "Vyvíjíme produkty a řešení, které musí být naprosto spolehlivé, robustní a fungovat desítky let. Hledáme proto lidi, kteří chtějí vyvíjet technologie, na kterých stojí každodenní život milionů lidí po celém světě,“ vysvětlil ředitel Siemens Advanta Vladimír Kulla. Zkušení vývojáři, absolventi i studenti technických oborů se mohou s nabídkou volných míst seznámit na www.siemensvyvojar.cz

Vývojová část koncernu Siemens zaměstnává v České republice přes 300 odborníků, v Evropě více než tři tisícovky. Dlouhodobě se podílí na procesu vývoje produktů Siemens a identifikuje nové trendy na trhu s cílem naplňovat potřeby zákazníků prostřednictvím inovativních koncepcí a řešení. Firmám nabízí i komplexní produktová a softwarová řešení na míru, a to především pro oblasti průmyslu, inteligentní infrastruktury a energetiky. Řešení průmyslové digitalizace pokrývají vše od návrhu a poradenství, až po dodávku a servisní zajištění.

Rozsáhlé zkušenosti s propojováním systémů a zařízení od různých výrobců, která Siemens Advanta má, přinášejí zásadní výhody pro výsledné řešení. Siemens Advanta dokáže implementovat a řídit špičková řešení Siemens, která doplňuje nejlepšími řešeními třetích stran a vše integruje do jednoho bezchybně a spolehlivě fungujícího celku.

"Siemens Advanta má v České republice zvláštní postavení, protože je to jedno z mála míst, kde probíhají všechny fáze vývoje, a zaměstnanci tak mají možnost podílet se na celém vývojovém cyklu, nejen na jedné části,“ zdůraznil šéf Siemens Advanta Vladimír Kulla.

Siemens Advanta je součástí skupiny Siemens, která má v České republice sedm výrobních závodů, rozsáhlou obchodní strukturu, dvě centra sdílených služeb, 14 vývojových center a oddělení a deset kompetenčních center s globální působností. "Česká republika má ambici založit svoji ekonomiku na technologiích, inovacích a vysoké přidané hodnotě. Věřím, že dalším rozšířením vývojových aktivit v řadě českých měst k naplnění této vize přispívám,“ uzavřel Kulla.

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 10.500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz.

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na inteligentní infrastrukturu pro budovy a distribuované energetické systémy a na automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Siemens spojuje digitální a reálný svět ve prospěch zákazníků a společnosti. Prostřednictvím společnosti Siemens Mobility, předního dodavatele inteligentních řešení pro železniční a silniční dopravu, pomáhá Siemens utvářet světový trh služeb v osobní a nákladní dopravě. Prostřednictvím svého většinového podílu ve veřejně obchodované akciové společnosti Siemens Healthineers je Siemens také předním světovým dodavatelem lékařských technologií a digitálních zdravotnických služeb. Siemens drží také menšinový podíl ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti distribuce a výroby elektrické energie, a jejíž akcie jsou kótované na burze od 28. září 2020. Ve fiskálním roce 2020, který skončil 30. září 2020, vytvořila skupina Siemens tržby 57,1 miliardy EUR a čistý příjem 4,2 miliardy EUR. K 30. září 2020 měla společnost na celém světě kolem 293.000 zaměstnanců. Více informací na http://www.siemens.com.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď