2. ligové kolo: Plzeň zdolala Bohemians, Baník rozdrtil Zlín

foto Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň, 1. srpna 2021 v Praze. Joel Kayamba z Plzně (uprostřed) zakončuje před brankářem Bohemians Hugem Janem Bačkovským. Vpravo je Jiří Bederka z Bohemians.

Praha - Fotbalisté Plzně otočili utkání 2. ligového kola na hřišti Bohemians 1905, zvítězili 2:1 a v soutěži zůstávají stoprocentní. Druhou výhru si připsalo i Slovácko, které doma porazilo České Budějovice 1:0. Bez ztráty bodu jsou i vedoucí Sparta a mistrovská Slavia.

Plzeň i ve čtvrtém soutěžním duelu sezony zvítězila výsledkem 2:1. Svěřenci trenéra Michala Bílka se ideálně naladili na čtvrteční úvodní zápas 3. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti velšského celku The New Saints.

Pražany poslal do vedení v 22. minutě z penalty David Puškáč, brankami v 52. a 71. minutě ale hosté otočili skóre. Nejprve vyrovnal z pokutového kopu střídající Jean-David Beauguel a poté se trefil Miroslav Káčer.

Slovácko porazilo České Budějovice brankou Michala Kohúta po hodině hry. Domácí si částečně spravili náladu po čtvrtečním vyřazení v Evropské konferenční lize od Plovdivu a po dvou kolech jsou jediným týmem, který dosud neinkasoval. Dynamo proti Slovácku potřetí za sebou neskórovalo a nenavázalo na úvodní výhru nad Teplicemi.

Ostrava deklasovala Zlín 5:1. Baník rozhodl o vysokém vítězství už v první půli, kdy se během 25 minut dvakrát trefil David Lischka a jednou Yira Sor s Ladislavam Almásim. Zlín potvrdil, že se mu proti Slezanům dlouhodobě nedaří, a v posledních třech zápasech v Ostravě v obdržel 13 branek. Baník získal první body v sezoně, naopak "Ševci" od března už 13 kol čekají na ligové vítězství.

Už v sobotu Liberec utrpěl historicky nejvyšší domácí debakl 0:5 se Spartou, Mladá Boleslav porazila Jablonec 3:0, Olomouc zdolala Pardubice 3:2 a Karviná remizovala s nováčkem Hradcem Králové 1:1. V pátek Slavia zvítězila v Teplicích 3:1.

Statistika nedělních zápasů 2. ligového kola:

Baník Ostrava - Fastav Zlín 5:1 (4:0)

Branky: 9. a 26. Lischka, 13. Sor, 34. Almási, 51. Buchta - 69. Poznar. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Dobrovolný - Klíma (video). ŽK: Lischka - Janetzký, Cedidla. Diváci: 4602.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Branka: 60. Kohút. Rozhodčí: Petřík - Lakomý, Hurych - Zelinka (video). ŽK: Mareček, Kadlec, Daníček - Čavoš, Sladký, Králik, Mihálik, Vorel. Diváci: 2953.

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Branky: 22. Puškáč z pen. - 52. Beauguel z pen., 71. Káčer. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Šimáček - Franěk (video). ŽK: Hronek, Květ, Ljovin, Miller (trenér brankářů), Bartek - Mosquera, Šulc, Kayamba. Diváci: 3584.

1. Sparta 2 2 0 0 8:2 6
2. Slavia 2 2 0 0 4:1 6
3. Plzeň 2 2 0 0 4:2 6
4. Slovácko 2 2 0 0 2:0 6
5. Ostrava 2 1 0 1 5:2 3
6. Mladá Boleslav 2 1 0 1 4:2 3
7. Olomouc 2 1 0 1 5:5 3
8. České Budějovice 2 1 0 1 1:1 3