Jak mohou z rozvoje moderní energetiky těžit regiony - video

foto

Obnovitelné zdroje energie, mezi nimiž skvěle zafungoval vývoj solárních panelů a za uplynulých deset let snížil jejich cenu o 80 %. Možnosti ukládání energie, které rozšiřují příležitosti pro dekarbonizaci a energetickou nezávislost domácností, firem i měst a obcí. Efektivní technologie pro zdravé prostředí v moderních budovách, kde trávíme většinu dne. Nové příležitosti v podobě vznikajícího Modernizačního fondu a navazujících operačních programů pro financování rozvoje moderní energetiky. To jsou témata, která rámují webinář věnovaný inovativním řešením v energetice. Jeho záznam můžete sledovat níže.

Webinář nazvaný Moderní energetika – inovativní řešení, která podpoří rozvoj regionů je součástí Ekoinovačního fóra – platformy pro diskusi o tom, jak může Česko využít inovace pro nastartování své ekonomiky.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

Program:

10:00–11:00 Moderní energetika a inovace jako šance pro oživení regionů

  • Jiří Hlavenka, radní Jihomoravského kraje se zaměřením na vědu, výzkum, inovace a IT
  • David Martínek, ČEZ ESCO, Head of Public Affairs
  • Martin Sedlák, programový ředitel, Svaz moderní energetiky

11:00–12:00 Nová řešení z českých univerzit

  • Martin Ledinský, vedoucí laboratoře, Fyzikální ústav AV ČR: Fotovoltaika zítřka
  • Tomáš Kazda, odborný asistent, Ústav elektrotechnologie, FEKT VUT: Inovace v bateriích: nové technologie lithiových akumulátorů a rostoucí kapacity produkce

12:00–13:00 Moderní řešení pro firmy a města

  • René Neděla, náměstek ministra průmyslu a obchodu
  • Jaroslav Lahoda, ředitel Siemens Energy: Bezemisní města
  • Jan Palaščák, zakladatel skupiny Amper a CO2IN: Mobilní aplikace pro snížení uhlíkové stopy
  • David Řeháček, obchodní ředitel GREEN REMEDY: vodíková budoucnost

Akci pořádá Svaz moderní energetiky, BIC Brno a Inovační centrum Olomouckého kraje. Generálním partnerem je agentura CzechInvest. Záštitu Ekoinovačnímu fóru udělilo Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo pro místní rozvoj, Olomoucký kraj, Technologická agentura ČR, Technologické centrum AV ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Aliance pro energetickou soběstačnost a Solární asociace.

Záznam předchozí debaty: Country for the Future. Role inovací v restartu české ekonomiky po COVID-19 a naplňování cílů udržitelného rozvoje. Úvodní debata Ekoinovačního fóra online proběhla 19. listopadu za účasti náměstkyně ministra průmyslu Silvány Jirotkové, náměstka ministryně pro místní rozvoj Davida Koppitze, generálního ředitele CzechInvest Patrika Reichla, Kamila Čermáka, generálního ředitele ČEZ ESCO, a.s. či Jannise Samarase, generálního ředitele Kofola, a.s. a dalších. Záznam debaty si můžete připomenout na: Ekoinovační fórum na téma, jak může Česko využít inovace pro nastartování své ekonomiky. on Livestream.
Máte zájem o zasílání avíz na webináře Svazu moderní energetiky? Dejte nám vědět na email: kancelar@modernieneretika.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 19:00 10°C

Celá předpověď