Firmy mohou žádat o dotace na ověření výzkumu a vývoje

foto

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), zahájila příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu podpory „Proof od Concept“. Jde o výzvu synergickou, navazující na projekty z výzev „Předaplikační výzkum“ Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Malé a střední podniky mohou žádat o dotace na ověření výzkumu a vývoje pro komerční využití a navázat na výsledky počátečních projektů ve výzvách OP VVV. Celkem je připraveno 50 milionů korun. Žádosti bude API přijímat do 15. března 2021.

Podpora cílí na dva typy projektů. Jednak na aktivity související s ověřením technické proveditelnosti a komerčního potenciálu výzkumu a vývoje s cílem zavedení nového produktu nebo služby na trh, nebo finální dopracování výzkumu a vývoje s přípravou jeho komerčního využití. „Cílem programu je podpora sdílení znalostí a know-how mezi výzkumnými organizacemi a podniky, které mohou výsledky výzkumu uplatnit v praxi, a posílit tak vazby mezi výzkumnou a aplikační sférou,” říká Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace a doplňuje: „Úspěšné projekty budou zahrnovat nápad nebo rozpracovaný výzkum výzkumných organizací, který firmy následně uplatní v praxi a posílí tak své postavení na trhu.“

Žadatelé mohou na své projekty získat až 70 procent způsobilých výdajů formou dotace zpět, a to až do výše 10 milionů na jeden projekt. Podporu mohou využít například na mzdy, náklady na materiál, konzultační a externí odborné služby a další. Podrobné informace o aktuální výzvě jsou dostupné na: https://www.agentura-api.org/cs/programy-podpory/proof-of-concept/proof-of-concept-vyzva-v/.

Program Proof of Concept dosud podpořil 39 projektů za více než 154 milionů korun. Proplaceno v něm bylo už téměř 46, 5 milionu korun.

API má svá zastoupení ve všech krajských městech České republiky, zájemci o dotace z OP PIK zde mohou konzultovat své projekty. Informace je možné získat i telefonicky nebo e-mailem přes zelenou linku 800 800 777. Všechny služby poskytované API zájemcům o dotace jsou zdarma.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď