15. kolo: Sparta hrála v Ostravě 0:0, bez branek remizovala i Plzeň

foto Utkání 15. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha, 17. ledna 2021 v Ostravě. Zleva Nemanja Kuzmanovič z Ostravy a Dávid Hancko ze Sparty.

Praha - Fotbalisté Ostravy v utkání 15. ligového kola remizovali se Spartou 0:0. Letenští v lize podruhé po sobě nevyhráli a na vedoucí Slavii ztrácí už devět bodů. Baník bodoval posedmé za sebou. Trápící se Plzeň hrála bez branek na hřišti Příbrami. Viktoria ve třetím utkání za sebou nedala gól a je dál devátá. Pardubice podlehly Českým Budějovicím 0:2 a doma v lize poprvé nebodovaly, Dynamo vyhrálo po třech kolech.

Ve šlágru dvou tradičních rivalů měla ve velkém mrazu více šancí Ostrava, ale neprosadila se stejně jako Pražané, kteří za celých 90 minut ani jednou netrefili bránu. Baník hrál doma se Spartou bez gólů podruhé po sobě. Letenští postrádali řadu hráčů a v lize podruhé za sebou nezvítězili. Baník už sedm kol neprohrál a je pátý. Navíc má dvě utkání k dobru, zatímco Sparta jedno.

Plzeň v Příbrami měla více šancí, ale gól nedala a v nejvyšší soutěži neskórovala potřetí za sebou. Hostující Aleš Čermák v 87. minutě neproměnil penaltu a předtím trefil břevno. Viktoria vyhrála v jediném z posledních osmi kol a venku nezvítězila pošesté za sebou. Příbramští vedení bývalým plzeňským kapitánem Pavlem Horváthem jsou dál předposlední, ale mají zápas k dobru.

Nováček soutěže z Pardubic v pražském Ďolíčku, kde hraje domácí ligová utkání, v osmém duelu poprvé nebodoval. O výhře Českých Budějovic rozhodl v 41. minutě z penalty Benjamin Čolič, pojistku přidal v 87. minutě Marko Alvir. Dynamo zvítězilo po třech kolech a poskočilo na 11. místo neúplné tabulky. Navíc má zápas k dobru. Pardubičtí klesli na osmou příčku.

Už v sobotu Slavia i díky dvěma penaltám po obratu porazila Olomouc 3:1 a upevnila si vedení v tabulce. Obhájce trofeje, který v lize neprohrál už 26 utkání, před druhým Jabloncem drží náskok šesti bodů a navíc má zápas k dobru.

V dalších sobotních zápasech Slovácko porazilo Karvinou 2:0, Liberec remizoval s Bohemians 1905 1:1, Mladá Boleslav stejným poměrem s Brnem a poslední Opava se rozešla se Zlínem bez branek. Už v pátek Jablonec zvítězil v Teplicích vysoko 5:0.

Jarní část prvoligové sezony odstartovala rekordně brzy už v polovině ledna kvůli neplánované měsíční koronavirové pauze v průběhu podzimu a také letnímu evropskému šampionátu. Kvůli trvajícím omezením proti covidu-19 stále nemohou do hlediště fanoušci.

Statistika nedělních zápasů 15. ligového kola:

--------

FK Pardubice - Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)

Branky: 41. Čolič z pen., 87. Alvir. Rozhodčí: Klíma - Paták, Kubr - Hrubeš (video). ŽK: Tischler - Čolič. Bez diváků.

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Orel - Kotík, Vlček - Hocek (video). ŽK: Pilík - Ondrášek, Čermák. Bez diváků.

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Podaný - Adámková (video). ŽK: Pokorný, Jánoš - Ladislav Krejčí I, Dočkal. Bez diváků.

1. Slavia 14 12 2 0 39:5 38
2. Jablonec 15 10 2 3 31:15 32
3. Sparta 14 9 2 3 29:18 29
4. Slovácko 14 7 3 4 25:15 24
5. Ostrava 13 6 4 3 18:10 22
6. Liberec 14 6 4 4 21:16 22
7. Olomouc 15 5 7 3 21:18 22
8. Pardubice 15 6 4 5 15:17 22