Poslední možnost přihlášení k projektu Pro ženy ve vědě

foto Logo projektu Pro ženy ve vědě

Do konce ledna mohou české vědkyně přihlásit svou odbornou práci, a ucházet se tak o finanční ohodnocení v rámci unikátního projektu Pro ženy ve vědě. Pod záštitou společnosti L'Oréal a světové organizace UNESCO věnuje projekt dvěma vybraným vědkyním finanční odměnu ve výši 250.000 Kč, které mohou využít k jakékoliv podpoře svého bádání.

Znáte ve svém kraji či blízkém okolí talentovanou vědkyni? K účasti stačí málo – přihlásit svou odbornou práci na www.prozenyvevede.cz, kde jsou uvedeny podmínky k vyplnění přihlášky a další potřebné informace o projektu.

Letošní novinkou je přidání jedné věkové kategorie – šanci na výhru budou mít nejen vědkyně do 35 let věku včetně, ale nově i účastnice od 36 do 45 let včetně. Kromě finančního ocenění získá jedna z vítězek šanci zúčastnit se mezinárodního kola soutěže L’Oréal UNESCO For Women in Science, International Rising Talents, kde na 15 finalistek čeká odměna v celkové výši 225.000 €.

Přihlášení do projektu, který se uskuteční pod záštitou světové organizace UNESCO a společnosti L'Oréal, je jednoduché. V termínu od 1. 12. 2014 do 31. 1. 2015 mohou zájemkyně vyplnit přihlašovací formulář a vložit ostatní potřebné podklady na webovou stránku www.prozenyvevede.cz, dále je potřeba odevzdat osobně přihlášku v písemné podobě na sekretariát organizace UNESCO. Splnit musí pouze dvě základní podmínky – věk do 45 let včetně a dosažený titul Ph.D. z definovaných oborů. Přihlášky budou poté rozděleny do věkových kategorií a vyhodnotí je odborná porota složená ze zástupců Akademie věd, odborného garanta projektu, a organizace UNESCO.

V posledních sedmnácti letech byly v rámci programu L’Oréal-UNESCO "Pro ženy ve vědě" oceněny tisíce vědkyň z 60 zemí celého světa. Společnosti L’Oréal se tak daří podporovat a zviditelňovat výjimečnou kvalitu vědecké práce a dává nejen českým ženám příležitost k dalšímu vědeckému rozvoji.

Mezinárodní projekt For Women In Science vznikl v roce 1998 na základě spolupráce organizace UNESCO a společnosti L’Oréal s cílem podpořit ženy působící na poli vědy a ocenit jejich úsilí. V České republice dosud byly speciálním stipendiem každoročně oceněny tři nadějné vědkyně do 35 let, které na základě předložených vědeckých prací vybrala odborná porota. Letos získá cenu vítězka v každé ze dvou kategorií.

Na mezinárodní úrovni je pak vybraným mladým vědkyním, jejichž projekt přijala uznávaná vědecká instituce mimo jejich domovskou zemi, rozděleno dalších 15 mezinárodních stipendií. UNESCO a L’Oréal každoročně vyznamenává i pět významných badatelek, které se za svou kariéru staly vzorem pro následující generaci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď