Uvedl to náčelník oddělení vzdělávání Oděské oblastní vojenské správy Oleksandr Lončak na Facebooku , informuje agentura Ukrinform.
"Dnes je zde téměř 200 rozbitých oken, probouraná zeď, vyhořelá účtárna a archiv a další zeď je zničená," uvedl Lončak.
Poznamenal, že v důsledku útoku byla poškozena také budova mateřské školy, která se nachází vedle lycea.
"Městský úřad pro vzdělávání neprodleně rozhodne o tom, jak bude organizován vzdělávací proces v těchto institucích. Veškeré informace budou sděleny rodičům. Prozatím probíhá úklid a vyhodnocování škod," dodal Lončak.
Kromě toho bylo při útoku dronu poškozeno 45 bytů v osmi budovách, informoval oděský městský úřad na Telegram .
Celkem bylo rozbito 245 oken v bytech a na schodištích. Poškozeno bylo 31 balkonových jednotek a vstupních dveří.
Na místo byl vyslán operační štáb, který se zabývá odstraňováním následků útoku. Čtyřicet pět obyvatel již požádalo o náhradu škody za poškozený majetek.
V jedné z městských nemocnic byla navíc rozbita okna.
"V nefunkční budově bylo rozbito asi 50 oken. Provoz nemocnice to neovlivnilo," uvedla v komentáři pro novináře Olena Kolodenko, ředitelka odboru zdravotnictví městského úřadu v Oděse.
Jak informovala agentura Ukrinform, v Oděse byla poškozena dvě energetická zařízení, a to v důsledku útoku ruského dronu v noci na 13. ledna a 47 000 domácností tak zůstalo bez elektřiny.
Foto: Oleksandr Lonchak/Facebook.









