Síly protivzdušné obrany zneškodnily 121 ze 157 dronů, které Rusové použili k útoku na Ukrajinu.

Síly protivzdušné obrany v noci na 4. září zneškodnily 121 ze 157 dronů, které Rusové použili k útoku na Ukrajinu.

Podle agentury Ukrinform o tom informovaly vzdušné síly Ozbrojených sil Ukrajiny. Telegramu .

Od 18:00 ve čtvrtek 4. září ruské síly odpálily 157 úderných bezpilotních letounů typu Šachet a různé typy klamných dronů ze směrů Kursk, Brjansk, Millerovo, Orjol, Primorsko-Achtarsk (Rusko), Hvardijsk (dočasně okupovaný Krym), a také šest řízených střel země-vzduch S-300 z Kurské oblasti a jednu řízenou leteckou střelu Kh-59 z Voroněžské oblasti.

Letecký útok byl odražen letectvem, protiletadlovými raketovými vojsky, jednotkami elektronického boje, jednotkami bezpilotních systémů a mobilními palebnými skupinami ukrajinských obranných sil. Podle předběžných údajů v pátek 5. září od 09:00 hodin síly protivzdušné obrany sestřelily nebo potlačily 121 bezpilotních letounů typu Shahed a různé typy klamných dronů na severu a východě země.

Přečtěte si také: V srpnu bylo schváleno 80 nových zbraňových systémů pro použití ukrajinskými ozbrojenými silami .

Sedm raket a 35 úderných bezpilotních letounů zasáhlo 10 míst. Další nepřátelské bezpilotní letadlo zůstává ve vzduchu.

Jak informovala agentura Ukrinform, v noci na 5. září, ruská armáda zaútočila bezpilotními letouny na Dněpropetrovskou oblast, a způsobila údery. Protivzdušná obrana sestřelila 15 bezpilotních letounů.

V Dněpru ruská armáda zasáhla průmyslový objekt.

Foto: 105. samostatná brigáda sil územní obrany Charkova.

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 5.09.2025 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je pátek 5. září 2025

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď