Ruské úřady hlásí 700 000 unesených dětí z Ukrajiny

Ruští okupanti v posledních letech odvezli z Ukrajiny na území Ruské federace 700 000 dětí.

"V posledních letech zde našlo úkryt 700 000 dětí prchajících před bombardováním a ostřelováním v oblastech konfliktů na Ukrajině. Mnoho z nich se svými rodiči, a obyvatelé sirotčinců se svými pedagogy," Grigorij Karasin, předseda Výboru pro zahraniční věci Rady federace (horní komora ruského parlamentu), posteskl si na Telegram .

Jak bylo uvedeno, Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina a ruskou prezidentskou komisařku pro práva dětí Marii Lvovou-Belovovou. Jsou podezřelí z válečných zločinů v podobě nezákonné deportace a transferu obyvatelstva, včetně dětí, z okupovaného území Ukrajiny.

K začátku června 2023 byl oficiálně potvrzen únos a deportace 19 484 ukrajinských dětí, z nichž 4 390 jsou sirotci, okupanty do Ruska nebo Běloruska. Tehdy se domů vrátilo pouze 371 dětí.

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 7.01.2026 ČTK

Reklama

-3°C

Dnes je středa 7. ledna 2026

Očekáváme v 17:00 -4°C

Celá předpověď