Ukrajina začíná vyvážet elektřinu na Slovensko

Ráno 17. dubna 2023 pracovala ukrajinská energetická soustava s přebytkovou kapacitou. Ode dneška Ukrajina vyváží elektřinu kromě Polska a Moldavska také na Slovensko.

Příslušné prohlášení učinila společnost Ukrenergo National Power Company na Telegramu , což je zpráva korespondenta agentury Ukrinform.

„Od 17. dubna 2023 jsou objemy výroby elektřiny dostatečné, aby uspokojily potřeby spotřebitelů. Jarní povodně pokračují. Hladina vody je mnohem vyšší než v předchozích letech. Vodní elektrárny společnosti Ukrhydroenergo fungují nepřetržitě a k minimalizaci následků povodní provádějí řízené vypouštění vody, což umožňuje snížit hladinu vody v nádržích Kyjev a Kaniv. Energetický systém si udržuje dostatečný přebytek kapacity,“ uvádí zpráva.

Ukrajina dnes začala vyvážet elektřinu na Slovensko (200 megawattů za hodinu). Probíhá také vývoz elektřiny do Polska (75 megawattů za hodinu) a Moldavska (99-134 megawattů v různých hodinách). Ukrajina nadále dostává část elektřiny dovážené ze Slovenska (2-4 megawatty v různých hodinách).

Podél frontové linie je situace se službami napájení stále náročná. 16. dubna 2023 byly Cherson a některé oblasti v Chersonské oblasti ponechány bez elektřiny kvůli ruským útokům. Energetici okamžitě obnovili dodávky elektřiny.

Ukrajinská energetická soustava se po rozsáhlých ruských útocích stále zotavuje. Opravářské čety pracují na všech objektech vysokonapěťové rozvodné sítě, které byly zasaženy nepřátelským ostřelováním.

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď