Výstava obrazů Kláry Sedlo v Palladiu

foto Výstava obrazů Kláry Sedlo v Palladiu
Výstava obrazů Kláry Sedlo v Palladiu

Praha 7. září (PROTEXT) - Od středy 7. 9. 2022 mohou návštěvníci Palladia zdarma navštívit výstavu surrealistických obrazů malířky Kláry Sedlo s názvem Re/kreace. Kurátorkou výstavy je Renata Mužík.

Výstava se koná v prostoru „Palladium Zóna“, který návštěvníci naleznou v patře +2 (Tasty Garden) nákupního centra Palladium (vedle fitness centra Form Factory).

Výstava Re/kreace je „výletem do fantazie“ – aneb jak by to vypadalo, kdybychom namísto k moři jezdili na výlety do vlastních snů. Autorka k výstavě dodává: „Obrazy mají letní atmosféru, sem tam se v nich setkáváme s bizarními zátišími, zvířaty či postavami. Kdo se nachytá na to, co vidí na obraze na první pohled, zůstává přede dveřmi a je ochuzen o skrytá tajemství pro vyvolené.“

Návštěvníci Palladia si mohou výstavu prohlédnout do 31. 10. 2022.

O malířce:

Klára Sedlo je česká malířka, narozena v roce 1993, absolventka pražské AVU. Klára Sedlo je jednou z nejvýraznějších malířek své generace. Její obrovskou devizou je výjimečnost. Její tvorba nesplývá, ale vždy vyčnívá. Nejen dynamikou malby, ale také tématy, která jsou jí vlastní a v nichž se inspiruje pouze vlastními zážitky, sny a fantazií. Největší inspiraci nalézá ve figurálním analytickém symbolismu. Libuje si v temných dřevěných místnostech starých chat, magických rituálech a všech absurdních věcech i kýčovitých bizarnostech, které se vymykají normálu. Ráda dochází k podstatě věcí a mistrně si hraje s nadsázkou i ve vážných věcech.

Palladium Zóna (Relax – Art – Fashion):

Prostor slouží k relaxu návštěvníků Palladia, kteří zde naleznou pohodlné sezení, možnost nabít si svůj mobilní telefon, vypůjčit a přečíst si knihu z knihovny, prohlédnout si aktuální trendy v oblékání nebo si užít vystavené umění. Nejkratší cesta do Zóny vede od vstupu do nákupního centra z náměstí Republiky pomocí dvou na sebe navazujících eskalátorů do patra +2.

Zóna je otevřena denně od 10 do 20 hodin. Vstup je zdarma.

Více informací o Zóně naleznete na webu www.palladiumpraha.cz nebo na sociálních sítích nákupních centra @Facebook @Instagram

Palladium na náměstí Republiky v Praze je oblíbeným místem nákupů a setkávání. Součástí komplexu je 170 obchodů, 30 restaurací, prvotřídní kanceláře a garáže s kapacitou pro veřejnost 600 míst.

www.palladiumpraha.cz

@Facebook

@Instagram

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď