Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov je modernizované

foto Výrazné zkvalitnění poskytování zdravotní péče v Praze 3 zajistila církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov
Výrazné zkvalitnění poskytování zdravotní péče v Praze 3 zajistila církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Praha 8. dubna 2021 (PROTEXT) - Výrazné zkvalitnění poskytování zdravotní péče v Praze 3 zajistila církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov. Ta se specializuje na lůžkovou a ambulantní péči.

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov v Kubelíkově ulici se nachází v 1. patře, které prošlo kompletní rekonstrukcí a modernizací. V dubnu byl dokončen rozvoj ambulantní části, který se nejprve projevil rozšířením spektra specializovaných oborů.

K interní ambulanci postupně byla otevřena plicní, gastroentorologická, kardiologická a chirurgická ambulance. Současně probíhalo pořizování léčebných a diagnostických přístrojů a následně rekonstrukce ordinací. Závěrečná modernizace byla završena pětiměsíční modernizací haly a čekárny s dovybavením nábytku a navigačního systému.

V Ambulantním centru Nemocnice Žižkov je i očkovací centrum, nutriční a stomická poradna, probíhá zde i odběr krve, neboť v nemocnici je i laboratoř, SONO a RTG pracoviště.

Historická budova v Kubelíkově ulici byla dostavěna v roce 1925. Desítky let nebyla rekonstruována. To se změnilo poté, co provoz nemocnice převzal vlastník budovy, řád Milosrdných sester sv. Kříže.

Kontakt:

Ing. Radek Pešout, tiskový mluvčí a PR manažer Nemocnice sv. Kříže Žižkov, www.nskz.cz

7°C

Dnes je úterý 13. dubna 2021

Očekáváme v 19:00 6°C

Celá předpověď