Z pohodlí domova dnes vyberete nejvýhodnější půjčku i pojištění

foto

Na internetu dnes už vyřídíte kde co. Od nákupu zboží, přes koupi letní dovolené, až po nebankovní půjčky, výhodnější paušál od mobilního operátora anebo pojištění. Přesto je dobré vědět, na co si dát při sjednávání produktu online pozor. Tady je malý návod.

Srovnání je základ pozdějšího úspěchu

Je úplně jedno, zda vybíráte půjčky, výhodnější mobilní paušál, nového dodavatele energie anebo pojištění na cesty. Protože je produktů na našem trhu opravdu nepřeberné množství, je důležité je mezi sebou vzájemně porovnat. K tomu vám poslouží jednoduché online kalkulačky a srovnávače, kam stačí vepsat konkrétní údaje, požadavky a preferované parametry a poté již jen kliknout na tlačítko „srovnat“. Obratem se před vámi otevře kompletní nabídka vybraných produktů, povětšinou seřazená od toho nejvýhodnějšího k méně výhodnému.

Dvakrát čtěte, jednou podepište

Vybrali jste si produkt, který vám svými parametry nejvíce vyhovuje? Gratulujeme! Ani v tomto kroku se ovšem neunáhlujte. Obvykle lze vybraný produkt sjednat vyplněním kontaktního formuláře s osobními údaji. Na základě něj se pak dozvíte, zda vám byla rychlá půjčka, změna operátora či pojistka schválena anebo nikoli. Ještě před tím, než podepíšete novou smlouvu, důkladně si ji pročtěte a nemalou pozornost věnujte také obchodním podmínkám. Zaměřte se i na miniaturní anebo naopak nápadně velké písmo, poznámky pod čarou, oblíbené „hvězdičky“ a dodatky. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat anebo si konkrétní dokument vyžádat k domácímu prostudování.

Pozor na předčasné vypovězení smlouvy

Nevyhovuje vám stávající pojištění odpovědnosti z provozu vozidla anebo paušál, za který platíte příliš mnoho? Ještě před tím, než zvolíte nový finanční produkt anebo operátora, ověřte si, zda nejste vázání smlouvou na určitý počet měsíců anebo dokonce let. Například někteří mobilní operátoři, vás mohou pokutovat, pokud smlouvu vypovíte dříve, než máte ujednáno. Obvykle tak musíte doplatit zbývající měsíce, případně i nějaké ty sankce, pokud jsou součástí smlouvy, kterou jste uzavřeli.

Kde půjčky, pojistky a paušály srovnávat?

Pokud se váš zaměstnavatel opozdil s výplatou, musíte uhradit nečekaný výdaj anebo máte jiný důvod, proč se do vašeho hledáčku dostala rychlá půjčka do výplaty, jednoduše ji vyberete a porovnáte třeba na webu uspory.cz. V případě, že sháníte pojištění automobilu, domácnosti anebo cestovní pojištění s maximálním krytím rizik a vysokým limitem, zamiřte na web www.ePojisteni.cz, kde si jednoduše spočítáte, zda za současnou pojistku neplatíte příliš mnoho a kolik byste naopak platili u nového pojistitele.

Tento článek vznikl za spolupráce největších srovnávačů finančních produktů půjčky.cz, úspory.cz, coolpůjčky.cz a PůjčkyHned.cz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

19°C

Dnes je úterý 16. října 2018

Očekáváme v 13:00 19°C

Celá předpověď