Vinylové podlahy lámou žebříčky oblíbenosti

foto

K nejprodávanějším podlahám současnosti patří vinylové podlahy. Proč lámou žebříčky oblíbenosti? Hned z několika důvodů. Jakých?

Fotogalerie

Vinyl je odolný materiál, který při správné instalaci a údržbě bude dlouho dostávat své pověsti a sloužit vám tak, jak má. Klidně i deset a víc let.

Když se řekne podlaha z vinylu

Synonymem je lino, vinyl nebo podlaha z PVC. Už dávno se ale nedodává jen v měkčené podobě namotané v rolích. Základem je stále polyvinylchlorid, díky moderním technologiím už ve složení ale nenajdeme ftaláty.

Vinylové krytiny označené A+ se navíc vyznačují nízkými emisemi těkavých organických sloučenin. Dnešní PVC krytina na podlahu je šetrnější k našemu zdraví i životnímu prostředí, je 100% recyklovatelná.

Základem pokládky je kvalitní, čistý a suchý podklad, který podlaze zajistí dlouhou životnost při zachování všech vlastností, které podlaha měla ještě před instalací.

Víte, že vinylová podlaha se hodí i do domácností, jejichž součástí jsou čtyřnozí kamarádi? Odolá jejich drápkům, můžete s ní obložit schody, položit ji v ložnici, koupelně i kuchyni. Když dojde k poškrábání vrchní vrstvy, snadno ji zrenovujete.

Vinylovou podlahu dělíme do dvou skupin:

  • Měkčené PVC v rolích s vysokou třídou zátěže. Lepí se na podklad speciálním podlahářským lepidlem, je odolné proti slunečnímu záření.
  • Tvrzené PVC se dodává ve formě dílců (čtverce, lamely), které mají po svém obvody zámky (plovoucí vinylové podlahy), nebo jen ve formě lamel o síle 2 až 3 mm. Stačí je do sebe zaklapnout. Tvrzené PVC je odolné vůči oděru, nepřijdou si na něj ani drápky našich čtyřnohých mazlíčků.

Podlaha z vinylu se snadno pokládá, obzvlášť ta ve formě dílců. Mnohdy je do sebe stačí jen zaklapnout díky click systému, víc není třeba.

Proč vinyl láme žebříčky oblíbenosti?

Stále víc lidí sáhne při renovaci podlahy po vinylu, a to i přesto, že má nevýhody v podobě možného prasknutí dílce, nižší izolační vlastnosti a faktu, že podlaha z vinylu reaguje na teplotní změny. Proč?

  • Vinyl je odolný proti mechanickému zatížení i vlhkosti
  • Široká nabídka barev a imitací
  • Snadná údržba
  • Jednoduchá montáž
  • Příjemný došlap
  • Cenová dostupnost

Vinylová podlaha se hodí téměř do všech místností včetně těch s podlahovým vytápěním. Proč byste ji doma nemohli mít i vy?

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

12°C

Dnes je neděle 27. září 2020

Očekáváme v 13:00 12°C

Celá předpověď