Smart casual – dress code, ve které mnoho mužů stále nemá jasno

foto Trendhim.cz

Když mnoho mužů najde ve své schránce pozvánku na oslavu či jinou kulturní událost, velmi často je vyděsí požadavek spojený s tím, že je nutné dodržet určitý dress code. A jaký je ten, který se udává jako nejčastější? Je to smart casual. A jelikož mnoho mužů nemá jasno v tom, jak by měli vypadat, podíváme se na několik zajímavých tipů. Než se k nim dostaneme, podívejme se na to, jak si daný dress code nejlépe charakterizovat. Jde o styl oblečení, který je spíše volnočasový, ale stále elegantní a pohodlný. Jde tedy o střed mezi oblekem a volným letním tričkem s kraťasy.

Tričko s límečkem, nebo košile

 Začneme být konkrétní. Nejprve se podíváme na samotný základ daného outfitu. Jelikož jsme zmínili onu eleganci, je určitě třeba myslet na to, že nejvíce se hodí buď tričko s límečkem, nebo se může hodit i košile. Ne přímo obleková, ale spíše její alternativy, které lze zařadit do segmentu volnočasových. Ideální jsou ty jednobarevné, stejně jako ty, které mají jenom decentní motivy. Pokud uvažujete nad tím, že vezmete „havajskou“, kterou máte ve skříni, je to rozhodně chyba.

 Doplňky

 Ani na ty není dobré zapomínat, jelikož mohou váš outfit zajímavě podpořit. Pokud chcete přidat na celkové eleganci, můžeme doporučit stylové a kvalitní hodinky. Pokud chcete naopak přidat spíše na volnějším vzhledu, mohou se hodit náramky pro muže. Určitě jde o prvek, který se k tomuto stylu oblečení může hodit. Jestli chcete i několik tipů na zajímavý náramek, rozhodně můžeme doporučit:

  •  Tygří oko
  • Kůži
  • Dřevěné korálky

 Zvolit ale není problém ani další doplňky, kam se mohou řadit náhrdelníky a řetízky, nebo třeba prsteny. Možných variant je řada. Podívejte se na eshop Trendhim.cz, kde najdete zajímavou inspiraci. A když se rozhodnete pro nákup, potěší vás jak poštovné zdarma, tak i možnost vrácení zdarma. Tedy taktéž bez nutnosti platit poštovné.

 Ideálně kalhoty

 Řešíte i tuto otázku? Pokud ano, dá se říci, že je spíše jenom jedna ideální cesta, kterou byste se měli vydat. A tou cestou je to, že si vezmete kalhoty. V některých případech, pokud máte s módou zkušenosti, a vezmete si třeba i volnočasové sako, nemusí být nutně problém ani klasické džíny. Když si ale nejste přímo jisti, raději je nechte ve vaší skříni a zvolte kalhoty jiné. Nejlépe klasické plátěné. Pokud jde o barvu, platí zde podobná pravidla, jako u obleku. Vhodnou volbou jsou spíše tmavé odstíny. Co potom nedoporučujeme vůbec, to jsou kalhoty bílé. Nejenom, že nevypadají dobře, ale jsou také podstatně nepraktické.

 Boty? Jedině ty plné

 Poslední naše rada se týká bot. Jaké pro vás budou skutečně ty pravé? Když je nařízený dress code smart casual, vždy by se mělo jednat o boty plné. Jasně tedy zapomeňte na sandály, nebo snad dokonce i na žabky.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 23:00 13°C

Celá předpověď