Proč jet s dětmi na hory v létě? Dáme vám tipy na perfektní rodinné výlety

foto

Jezdíte na hory jen v zimě za lyžováním? Velká škoda, hory nabízí plno zábavy i v ostatních ročních obdobích. A vzhledem k tomu, že tropická letní vedra se stávají standardem. Objevte tipy na rodinné výlety.

Stezka za zvířátky v Krkonoších

Možností kam v Krkonoších s dětmi je opravdu mnoho. Většina lanovek tu funguje i v létě, takže si usnadníte celodenní túry o tu nejnáročnější část. Vyjeďte třeba lanovkou Svatý Petr na Přední Planinu, kde začíná dětská naučná stezka Jízda za zvířátky. Nezapomeňte si v kase vyzvednout herní plánek s úkoly.

Nahoře na děti čeká hřiště s trampolínou, vodními koryty a lanovou pyramidou. Samotná stezka měří necelých 8 km a zavede vás zpátky ke spodní stanici lanovky. Během procházky narazíte na 7 zastavení se zajímavými informacemi o zvířecích obyvatelích Krkonoš a vyřezávanými zvířecími sochami.

Vodní park v Jeseníkách

Vincenz Priessnitz (1799 - 1851) se dokázal sám vyléčit z vážného úrazu a začal pomáhat i nemocným ve svém okolí. Studenou vodou, zábaly a bylinkami. A velmi úspěšně, chudá horská kolonie se díky němu změnila ve slavné lázně, kam jezdili prominentní hosté včetně králů. Zajeďte se podívat do Lázní Jeseník i vy s dětmi.

Mají tu veřejný přírodní Balneopark Vincenze Priessnitze, kde si můžete na vlastní kůži vyzkoušet vodoléčbu. Projděte se v horské říčce, dopřejte si koupel rukou nebo si rovnou troufněte na Priessnitzovy střiky. Vstup je zdarma a užijete si tu i dechberoucí výhledy do okolní krajiny.

Prosklená vyhlídka v Beskydech

Stezka Valaška na Pustevnách není nic pro ty, kdo mají strach z výšek. Tahle panoramatická stezka má jeden český únikát - skleněnou vyhlídku. Ze skla je i její podlaha, takže se budete cítit trochu jako ptáci v letu vysoko nad krajinou. Troufnete si?

Vlci na Šumavě

Chtěli byste v lese potkat vlka? Tipujeme, že většina z vás odpoví, že ne. Ale v Srní se nemusíte bát. V návštěvnickém centru Šumavy se projdete po dřevěné lávce přímo nad vlčím výběhem. Vlci jsou plachá zvířata, proto se většinou schovávají. Ale přibalte dalekohled a foťák s dostatečným zoomem a určitě je objevíte. V budově centra si pak užijte moderní expozici o životě vlků a malí návštěvníci ocení dětské hřiště s dřevěnými zvířátky.

A kde se ubytovat?

Ověřená ubytování pro rodiny s dětmi najdete na www.explorio.cz. Objevte hotely s animačním programem, útulné penziony s dětským hřištěm nebo chalupy pro společnou dovolenou více rodin.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

28°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 25°C

Celá předpověď