Pony.ai se stává první společností, která testuje plně autonomní vozidla bez řidiče na veřejných silnicích v USA i v Číně

foto

Fremont (Kalifornie) 16. června 2021 (PROTEXT/BusinessWire) -

Zprovoznění služby Robotaxi bez řidiče pro širokou veřejnost v Kalifornii od roku 2022

Pony.ai, přední společnost v oblasti autonomního řízení, se sídlem v Silicon Valley, oznámila, že zahájila každodenní testování plně autonomních vozidel bez řidiče na veřejných komunikacích ve Fremontu a Milpitas v Kalifornii. Spolu s nedávným zahájením testování plně autonomních vozidel v čínském Kantonu se tak stala první společností, která uvedla plně autonomní vozidla na veřejné komunikace ve třech městech na dvou nejdynamičtějších trzích autonomní mobility na světě.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete přečíst zde: https://www.businesswire.com/news/home/20210615005458/en/

Testování mohlo odstartovat díky dříve oznámenému povolení k provozu autonomních vozidel bez řidiče, které společnost obdržela od kalifornského dopravního úřadu pro flotilu šesti vozidel bez řidiče, což umožní testování na více než 100 km2. Tento významný milník byl dosažen i díky mnoha zkouškám technologie Stealth a četným hodnocením odborného týmu, podle kterého jsou vozidla připravena na provoz bez řidiče. Pony.ai se těší, že v létě letošního roku obnoví provoz Robotaxi pro veřejnost v kalifornském Irvine, a v roce 2022 plánuje spustit provoz plně bez řidiče.

„Provoz plně autonomních vozidel bez řidiče je klíčem k dosažení plné autonomie a nezbytným katalyzátorem pro realizaci naší ambiciózní vize,“ řekl James Peng, generální ředitel a zakladatel společnosti Pony.ai. „S naším dalším růstem a rozšiřováním jsme rozšířili naši komunitní odpovědnost z bezkontaktních doručovacích služeb během loňské pandemie v Kalifornii na boj proti nové vlně COVID-19 v Kantonu.“

Společnost Pony.ai již více než rok spolupracuje s městem Fremont na boji proti COVID-19 a dodává například balíčky s jídlem do zranitelných komunit. Kromě toho společnost navázala partnerství se společností Yamibuy v jižní Kalifornii, aby obyvatelům Irvine poskytla autonomní a bezkontaktní službu doručování na poslední míli.

„V Kantonu přepravuje flotila 14 vozidel bez řidiče ve dne i v noci zdravotnické vybavení, základní potřeby a pracovníky v první linii do místních komunit. V Pony.ai nám vždy leží na srdci společenská odpovědnost a komunita je středobodem všeho, co děláme," dodal Peng.

O společnosti Pony.ai

Společnost Pony.ai, Inc. se snaží dosáhnout ambiciózních cílů v oblasti autonomní mobility. Naším cílem je zajistit bezpečnou, udržitelnou a dostupnou mobilitu pro celý svět. Jsme přesvědčeni, že autonomní technologie může zvýšit bezpečnost na našich silnicích. Společnost Pony.ai byla založena koncem roku 2016 a je průkopníkem v oblasti technologií a služeb autonomní mobility v USA a Číně, kde stojí v čele pilotních projektů služby Robotaxi pro veřejnost. Hodnota společnosti je v současnosti 5,3 miliardy dolarů a mezi její hlavní investory patří Toyota, Ontario Teachers' Pension Plan, Sequoia Capital China a IDG Capital. Společnost Pony.ai navázala partnerství s předními OEM výrobci, jako jsou Toyota, Hyundai, GAC Group, FAW Group atd.

Originální verzi najdete na stránkách businesswire.com https://www.businesswire.com/news/home/20210615005458/en/

Kontakty:

Christine Qing media@pony.ai

Zdroj: Pony.ai, Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

6°C

Dnes je čtvrtek 2. února 2023

Očekáváme v 9:00 4°C

Celá předpověď