Organizátoři turnaje Generali CCE Cup zveřejnili seznam potvrzených týmů

foto Fotbalový turnaj GENERALI CEE Cup 2014

Organizační výbor každoročního mládežnického fotbalového turnaje známého jako GENERALI CEE Cup dnes oznámil seznam potvrzených týmů, které se zúčastní letošního ročníku. Jsou mezi nimi vítězové všech tří předchozích ročníků - FK Mladá Boleslav, vítěz ročníku 2011 a 2012, a loňský vítěz Gyor ETO FC z Maďarska. Letošní turnaj začíná ve středu 23. července a vyvrcholí velkým finále, které se bude konat na slavném fotbalovém stadionu "Ďolíček" ve středu 30. července. Vstupenky je možné zakoupit předem na portálu mticket.cz nebo na místě.

Kompletní seznam zúčastněných týmů je následující:

1. AC Sparta Praha Česká republika
2.Bohemians Praha 1905 Česká republika
3.FC Juventus Bucuresti Rumunsko
4.FK Sarajevo Bosna
5.FSV Frankfurt Německo
6.Fudbalski Klub Crvena Zvezda Srbsko
7.Futbalovy Klub AS Trencin Slovensko
8.Gyori ETO FC Maďarsko
9.FK Mlada Boleslav Česká republika
10.SK Slavia Praha Česká republika
11.Vasas Kubala Akademia Maďarsko
12.TS Wisla Krakow Polsko

Pětice klubů se objeví na GENERALI CEE Cup poprvé a organizátoři očekávají divácky zajímavé jak zápasy hráčů ze střední Evropy proti německému klubu FSV Frankfurt, tak i ostatních nových klubů.

Organizátoři se netají tím, že se každým rokem snaží získat pro turnaj stále více a víc top mládežnických týmů ze zemí střední a východní Evropy, a jestliže loňský ročník byl plný skvělých hráčů, tak diváci letošního turnaje můžou očekávat účast skutečných budoucích hvězd.

O letošním seznamu zúčastněných týmů Roberto De Blasio, předseda a organizátor, říká: "Nedávno se mě někdo zeptal, kde bych chtěl vidět GENERALI CEE Cup za deset let, a já jsem řekl, že doufám, že to bude turnaj, který si každoročně nebude chtít nechat ujít žádný z nejlepších týmů v regionu. Je to samozřejmě dlouhodobý proces přesvědčit špičkové týmy k tomu, aby sem přicestovaly, protože mají v sezóně spoustu dalších závazků, ale při pohledu na seznam týmů, které se účastní letošního ročníku, myslím, že nejsme daleko od dosažení našeho cíle. "

Stejně jako v předchozích letech je pravděpodobné, že se na letošním turnaji objeví někteří mimořádně talentovaní mladí hráči, z nichž mnozí jsou považováni za potenciální hvězdy budoucnosti, a podle trenérů budou někteří z nich i ze dvou zúčastněných pražských týmů. Patří mezi ně Matěj Pulkrab a David Březina ze Sparty Praha a Marek Kodr ze Slavie. Všichni tři úspěšně soutěžili

v mezinárodních mládežnických soutěžích v posledních třech nebo čtyřech sezónách. Zejména u Kodra se očekává, že půjde ve stopách loňského "hráče turnaje", Jiřího Sodomy, který hrál za Slavii a který je nyní pravidelným hráčem áčkového týmu klubu.

Od svého založení v roce 2011 získal GENERALI CEE Cup plnou podporu české fotbalové asociace (FAČR) a Magistrátu hlavního města Prahy. Pan Lukáš Manhart, radní pro oblast sportu, o turnaji říká:

„Praha kandiduje na titul Evropského města roku 2016 a GENERALI CEE Cup patří mezi její nejvýznamnější sportovní akce. Turnaj mezinárodních rozměrů, který již tradičně do Prahy láká ty nejlepší týmy střední a východní Evropy, je pro pražskou kandidaturu velkým plusem.

Fotbal je u nás tradičně nejpopulárnějším sportem a mládežnické akce tohoto typu napomáhají růstu popularity sportu jako takového. Věřím, že letošní již čtvrtý ročník bude opět velmi úspěšný, pomůže mnoha mladým fotbalovým talentům a celkově podpoří sport v hlavním městě.“

Kromě mladých fotbalistů podporuje GENERALI CEE Cup také charitu. Každý rok jde část výtěžku z akce na projekt Školy pro Afriku organizace UNICEF.

Hesly turnaje jsou "respekt", "férová hra" a "soutěživost", z nichž všechny jsou pro dnešní mladé hráče velmi důležité.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

5°C

Dnes je čtvrtek 2. prosince 2021

Očekáváme v 3:00 5°C

Celá předpověď