Online půjčky se zjednodušují a zrychlují. Už nemusíte na pobočku

foto

Sjednat si online půjčku umožňují banky už nějaký ten pátek, jenže opravdu lze vše zařídit přes internet? Obvykle klient narazí při podpisu smlouvu, který je nutné provést na pobočce nebo prostřednictvím kurýra. Doba jde ale stále dopředu, a tak dnes už skutečně některé banky umožňují celé vyřízení půjčky přes internet.

Pár vlaštovek, které už nějaký ten pátek nabízí zcela automatizované online úvěry, na bankovním trhu najdeme. Jedná se například:

Tyto peněžní ústavy umožňují přes internet nastavit si parametry půjčky i podepsat smlouvu, peníze na účtu vám pak garantují do několika málo hodin od dokončení žádosti. Nově se k těmto průkopníkům přidává i ČSOB.

ČSOB se toho nebojí, chrlí jednu inovaci za druhou

Nově plně online půjčku mohou získat klienti ČSOB a Poštovní spořitelny, těm banka zaručuje, že vyřízení úvěru a připsání peněz na jejich účet zabere sotva několika minut. ČSOB se tak nechce nechat zahanbit a drží krok se současnými trendy. Po spuštění nových webových stránek, optimalizaci internetového bankovnictví pro mobilní telefony a novém designu mobilní aplikace banka přichází s nabídkou online úvěru.

Online ČSOB půjčka by tak spolu s dalšími inovacemi měla přispět ke snazšímu řešení běžných potřeb zákazníků. Ti se nemusí spoléhat jen na osobní kontakt na pobočce a nejsou limitováni otevírací dobou. Jednoduše a rychle vše vyřídí v pohodlí domova.

Online půjčka od ČSOB není pro všechny. Jak ji vyřídit?

V současné době si ale plně online půjčku vyřídí jen klienti banky, a to v internetovém bankovnictví. Automatizované schválení žádosti by ale brzy mělo být zpřístupněno i ostatním žadatelům.

O půjčku je možné žádat dokonce také přes mobilní telefon a velkou výhodou je, že peníze vám banka připíše na účet i mimo otevírací dobu pobočky. Získat online lze:

  • neúčelovou půjčku,
  • půjčku na bydlení,
  • kontokorentní úvěr,
  • kreditní kartu.

Vyřízení všech typů úvěru probíhá v rámci čtyř kroků, z nichž posledním krokem je elektronický podpis smlouvy pomocí SMS zprávy.

Češi si sjednání půjčky rádi zjednoduší a zrychlí

Online bankovním půjčkám konkurují i peer-to-peer úvěry od Zonky, které jsou také plně automatizované a je možné je vyřídit jen přes internet. Možná i proto ČSOB nechtěla zůstat pozadu a rozhodla se online úvěry zařadit do své nabídky.

Hlavním z důvodů ČSOB ale byla samotná poptávka zákazníků. Ti si totiž čím dál častěji sjednávají úvěry právě přes internetové bankovnictví, mobilní aplikaci a webové stránky banky. Plná automatizace procesu jim tak vyřízení půjčky přes tyto digitální kanály ještě zjednoduší a urychlí, návštěva pobočky a ani kurýr už nebude potřeba.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

20°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 19°C

Celá předpověď