Největší běžecká událost pro ženy u nás startuje 5. září

foto Birell Grand Prix 2014

V sobotu 5. září se Praha bude muset připravit na nezvykle vysokou koncentraci žen v centru, obzvláště na náměstí Republiky. Rozběhne se totiž jubilejní dvacátý ročník Birell Grand Prix Praha, jehož součástí je Birell Běh na 10 km, pověstný svou rychlou tratí, a adidas Běh pro ženy 5 km, největší běžecká událost výhradně pro ženy u nás.

Říká se, že 5 km je pro každého. V případě adidas Běhu pro ženy 5 km to však tak úplně neplatí. Muži mají tentokrát vstup zakázán, zůstává jim pouze role diváků, podpory na trati a obdivovatelů. Necelé tři tisícovky běžkyň na startu činí z akce největší běžeckou událost pro ženy u nás.

Birell Grand Prix 2014

Pětikilometrovou vzdálenost zvládnou v časovém limitu 45 minut ty, co s během teprve začínají, i zkušené sportovkyně. Potvrzuje to i Jan Pirk, slavný kardiochirurg a běžec, který má v nohou nespočet závodů včetně maratonů. „Pět kilometrů uběhne každý mladý člověk. V zásadě stačí jen zvolit rozumné tempo a nenechat se příliš vyhecovat od známých. Starší 50 let a ti, co mají například problémy s klouby, by se měli předtím poradit s lékařem,“ radí Jan Pirk.

Registrace na 5 km jsou otevřené až do soboty. Takže, dámy, je nejvyšší čas nazout běžecké boty a začít se těšit na závod, který je tentokrát ryze ženskou záležitostí. Startujeme v sobotu 5. září v 18 hodin od Obecního domu.

Birell Grand Prix 2014

Hodinu a půl po ženách vyrazí na dvojnásobnou vzdálenost také šest a půl tisíce účastníků Birell Běhu na 10 km, který je otevřen všem - předním světovým vytrvalcům, mužům, ženám, amatérským i výkonnostním běžcům. Čeká na ně závod vedoucí osvětlenými ulicemi Prahy a trasa, která má pověst jedné z nejrychlejších světových desítek. Loni byly dokonce výkony prvních tří mužů druhým, třetím a pátým nejrychlejším časem světa roku 2014. Bez ohledu na to, jak rychle Birell Běh na 10 km zvládnete, můžete se těšit na strhující atmosféru v nádherném prostředí centra Prahy a velkolepou sportovní podívanou.

Kapacita desetikilometrového běhu je již, ale adidas Běh pro ženy se mohou zájemkyně stále ještě registrovat na www.runczech.com. Grand Prix Expo, kde si běžci mohou vyzvedávat svá startovní čísla, je otevřené celý předzávodní týden v běžeckém centru Running Mall. Všechny informace o závodě a doprovodných akcích najdete na webových stránkách.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

5°C

Dnes je čtvrtek 2. prosince 2021

Očekáváme v 3:00 5°C

Celá předpověď