Jiří Kotáb má 50 tisíc podpisů

foto Jiří Kotáb

Praha 24. června 2022 (PROTEXT) - Jiří Kotáb má 50 tisíc podpisů! První postižený kandidát v historii České republiky se může utkat o funkci prezidenta

V rekordně krátké době nasbíral tým Jiřího Kotába potřebných padesát tisíc podpisů a nic tak nebrání tomu, aby se v roce 2023 první tělesně postižený kandidát na prezidenta v historii utkal o nejvyšší ústavní funkci s řadou známých a mediálně protěžovaných jmen.

Získat padesát tisíc podpisů se mu podařilo v rekordně krátké době. Vždyť ještě před třemi týdny jich měl "jen" polovičku. Poslední týdny byly opravdu hodně hektické, do prázdnin jsem chtěl získat potřebný počet, prozradil program svého "prezidentského" týmu v posledních dnech Jiří Kotáb. "Nominaci prostřednictvím parlamentu jsme s týmem již na počátku zamítli. Důvěra řadových občanů je v našich očích klíčová, ale zároveň také zavazující," uvedl Kotáb. "Moc si vážím toho, že mou kandidaturu na prezidenta momentálně podpořilo takové množství spoluobčanů, všem za to moc děkuji," řekl Kotáb.

Ve sbírání podpisů hodlá nadále pokračovat. "Čím větší důvěra občanů, tím lépe. A také bych nerad, aby byla správnost podpisů zpochybněna, jako se to v minulosti stalo jiným kandidátům na prezidenta," nastínil Kotáb.

Čtyřicetiletý příbramský rodák je osobou tělesně postiženou s III. stupněm invalidity již od mládí. Tento fakt ale nepovažuje za svoji nevýhodu. "Rád bych veřejnosti ukázal, že i osoby s tělesným postižením, za kterými nestojí bohatí mecenáši nebo drahé agentury, se mohou ucházet o nejvyšší úřad v zemi a oslovit desetitisíce, ba si troufám říci, statisíce voličů," nastínil Kotáb.

V politice má bohaté zkušenosti, už od roku 2016 kdy začínal v Úsvitu Tomia Okamury, jako expert na sociální politiku. Momentálně pracuje jako soukromý ombudsman kde společně s ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘÍ Kushnarenko&Partners pomáhá tak osobám v tíživých životních situacích.

Kontakt:

Jiří Kotáb

Kandidát na Prezidenta 2023

E-mail: jirikotab@jirikotab.eu

Facebook: Jiří Kotáb - Prezidentský kandidát 2023 | Facebook

.

25°C

Dnes je úterý 26. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď