Jak vybrat kvalitní a spolehlivá průmyslová vrata?

foto

Protože u průmyslových vrat máte možností ještě víc než například u běžných garážových vrat, je důležité se v nabídce všech výrobců na začátek zorientovat. Měli byste si položit několik základních otázek, které by Vás před výběrem průmyslových vrat měly zajímat. A jaké to mohou být?

Fotogalerie

Vrata dovnitř nebo ven?

Jedním z rozhodujících parametrů je to, jestli potřebujete exteriérová nebo interiérová vrata. U jednotlivých modelů totiž najdete rozdíly v těsnosti, odolnosti proti povětrnostním vlivům i v konstrukci, která vyhovuje vždy určité frekvenci provozu průmyslových vrat. Výrobce vrat Minirol nabízí lamelová a a také samoopravitelná průmyslová fóliová vrata, která jsou v obou případech vhodná pro venkovní i vnitřní použití.

Jaké budou rozměry vrat?

Tahle otázka je důležitá především z toho důvodu, že jen u některých materiálů nebo konkrétních typů vrat je možné vyrobit nadrozměrný formát. Jde tedy o jakýsi úvodní filtr možností, které pro váš provoz připadají v úvahu.

U značky Minirol jsou pro větší a atypické formáty vhodnější lamelová rolovací vrata.

A co typ vrat?

Rolovací, sekční, výklopná, skládací do strany, posuvná do strany nebo s klasickým dveřním otevíráním? Typů je opravdu dost, ale obzvlášť v případě průmyslových vrat počítejte s tím, že vedle vaší preference finální výběr závisí na rozměru vrat a také na tom, jaké parametry splňuje konkrétní stavební prostor. Výklopná nebo posuvná vrata potřebují hodně okolního prostoru na vratové křídlo.

Výrobce vrat Minirol se zaměřuje na rolovací systémy, které v každé situaci šetří místo při jejich otevření.

Nějaké speciální požadavky?

V celé řadě provozů vrata slouží k zabezpečení prostoru, zamezují průvanu a úniku tepla. Ve specifických podmínkách jsou na ně kladeny mnohem větší nároky - např. na pevnost, odolnost vůči nízkým teplotám nebo hygienu. I tyto požadavky hrají důležitou roli při výběru, protože ne všechny typy vrat těmto nárokům vyhovují.

Pod značkou Minirol najdete průmyslová vrata vyráběná na míru a není problém dodat vrata zateplená, protipožární, s pancířem, neprůstřelná, do výbušného prostředí, s průhledy, s integrovaným únikovým východem nebo vrata splňující zvýšené požadavky na hygienu.

Pokud máte zájem o více informací nebo nezávaznou cenovou nabídku rolovacích průmyslových vrat, napište si o ně přímo na webu značky Minirol.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

12°C

Dnes je středa 27. října 2021

Očekáváme v 21:00 7°C

Celá předpověď