Jak nakoupit Bitcoin snadno a bez rizika?

foto

Bitcoin a některé další kryptoměny jsou perspektivní investicí, která má potenciál uchránit vaše úspory proti inflaci a zajímavě je zhodnotit. V oblasti kryptoměn se pohybuje mnoho podvodníků, není ale obtížné se jim vyhnout. Stačí používat ověřené nástroje a služby důvěryhodných společností.

E-mail, bankovní účet, kryptopeněženka

Pro nákup kryptoměn do určitého limitu potřebujete jen tři věci: e-mailovou adresu, účet v bance a kryptoměnovou peněženku. Prvními dvěma disponuje téměř každý, nováčky v investicích do kryptoměn může zaskočit právě potřeba kryptopeněženky. Její založení však není nic složitého.

Kryptoměnových peněženek existuje několik druhů. Základní rozdělení je na tzv. „hot“ a „cold“ peněženky. Zatímco „horké“ peněženky jsou neustále připojeny k internetu, a tedy vystaveny nebezpečí hacknutí, „studené“ uchovávají kryptoměny offline. Nejbezpečnější jsou hardwarové peněženky, jejich pořízení proto doporučujeme ve chvíli, kdy se v kryptu „najdete“ a budete to s ním myslet vážně.

Pro vyzkoušení s menšími částkami postačí kryptopeněženka v podobě mobilní nebo PC aplikace. Můžeme doporučit například peněženku Blockchain. Nezapomeňte na kontrolu, že vybraná peněženka podporuje měnu, kterou plánujete nakoupit.

Na webových stránkách nebo v mobilní aplikaci peněženky se zaregistrujete, poté zvolíte možnost Recieve a vyberete peněženku pro Bitcoin. Zobrazí se vám adresa, kterou zadáte při nákupu a směnárna tam odešle nakoupené krypto.

Pozor na podvodníky

Jako většina populárních věcí, i kryptoměny přitahují podvodníky. Abyste se jim ubránili, nakupujte nejlépe jen prověřené kryptoměny v důvěryhodných směnárnách. Nikomu nesvěřujte své osobní údaje. Výjimkou je verifikace při nákupech nad určitou částku, kde to směnárnám ukládá zákon. V takovém případě si o to pečlivěji vybírejte důvěryhodnou směnárnu, které své osobní údaje i své peníze svěříte.

V žádném případě ovšem nedávejte nikomu možnost vzdáleně se připojit na váš počítač. Nepomůže vám s nákupem kryptoměn, naopak. Sám sobě pomůže k tučné sumě ukradené z vašeho účtu.

Pro jistotu nenakupujte kryptoměny přes žádného prostředníka, i kdyby to byl váš známý. Nákup přes směnárnu Simplecoin https://client.simplecoin.eu/cs je naprosto jednoduchý a zvládne ho i začátečník. V případě jakýchkoli nejasností nebo nejistoty vám s objednávkou pomůže zákaznická podpora na telefonu či e-mailu.

Pokud máte e-mail, přístup k bankovnímu účtu i založenou kryptopeněženku, je nákup kryptoměn otázkou několika okamžiků.

  1. Vyberete si, jakou kryptoměnu chcete koupit a kolik jí bude. Částku můžete zadat jak v měně, za kterou nakupujete (Kč nebo Eura), tak i jako hodnotu cílové kryptoměny (např. 0,01 Bitcoinu).
  2. Vyplníte e-mail a adresu kryptopeněženky.
  3. Na e-mail vám přijdou instrukce k zaplacení objednávky. Ideální je zaplatit ji co nejdříve s využitím okamžité platby, aby se nezměnil garantovaný kurz objednávky.
  4. Poté, co Simplecoin dostane peníze, transakci ověří a odešle kryptoměny. Do vaší kryptopeněženky ve většině případů dorazí objednané krypto během půl hodiny.

Není přitom třeba se bát dodatečných poplatků, cena nabídnutá směnárnou je konečná. A pokud něco nepůjde podle plánu nebo vám jen nebude jasné, podpora Simplecoin je vám k dispozici hned na několika komunikačních kanálech.

Nespoléhejte na prostředníky, z kterých se často vyklubou podvodníci. Nakupte si krypto sami, jednoduše a bezpečně.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

30°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 17:00 28°C

Celá předpověď