Jak investovat do zlata

foto Jak investovat do zlata - BHS

Už máte dost zbytečného hýření a rádi byste se pojistili na budoucnost? Bankám nevěříte a spořicí účty, na kterých vaše peníze leží několik let ladem, jsou pro vás spíše sprosté slovo? Pak zkuste investovat do zlata.

Proč nakupovat právě zlato? Prostě proto, že je to jednoduché.

Zlato všichni známe: víme, jak vypadá, že se dá uchopit do ruky a že nepodléhá zkáze. Není tak abstraktní jako podnikové akce a ani se k jeho hodnotě nemusíme složitě propočítávat.

Zlato je navíc celkem snadno směnitelné a v neposlední řadě pro investici do zlata mluví také fakt, že v průběhu posledních pěti let jeho cena na finančních trzích posílila asi o třetinu.

Zlaté cihly, nebo zlaté slitky

Zlato seženete v různé formě. Nebojte se, že byste museli vykrást banku, abyste si mohli pořídit zlatou cihlu. Investovat do zlata můžete pomocí drobných sum každý měsíc – například prostřednictvím zlatých investičních slitků. Investice do zlata není nijak složitá ani časově náročná, zejména pokud si na pomoc přizvete specializovanou společnost jakou je Investice BHS.

Investiční zlato tedy můžete pořídit v podobě zlatých slitků, které se prodávají o různé hmotnosti.

Na každém slitku vždy najdete vyraženou informaci o výrobci a také výrobní číslo každý zlatý slitek je jiný a současně evidovaný. Jeho pravost a hodnotu tak lze ověřit. Společnost BHS, která takové slitky prodává a eviduje, se na trhu s investicemi pohybuje přes dvacet let. Je tak spolehlivou zárukou toho, že vaše zlato bude pravé a peníze v bezpečí.

Zlaté slitky koupíte již od hmotnosti jednoho gramu. Až do hmotnosti 100 g se vyrábějí ražbou, od 250 g se již vyrábějí litím. Malé zlaté slitky bývají zabaleny do ochranného plastového pouzdra.

Jak postupovat při koupit zlata

Každá investice obnáší důkladnou rešerši. Než se tedy vrhnete do své první koupě zlatých slitků, shánějte informace, kde to jde. Pročtěte si články na internetu, zeptejte se známých nebo si přizvěte na pomoc odborníka. Zlaté slitky, cihly nebo mince můžete totiž zakoupit prostřednictvím různých komerční obchodní společností. Prodej zlata dokážou zařídit i banky, které většinou vystupují v roli zprostředkovatele.

Na serveru investice.cz najdete o investicích do zlata úplně všechny informace, a tak si můžete usnadnit rozhodování jak a do čeho investovat.

Zlato samozřejmě nekoupíte čistě za jeho cenu, za kterou se obchoduje, počítejte tedy s tím, že musíte něco málo připlatit. Určitě vás čeká drobný příplatek za výrobu investičního slitku, jeho dopravu a distribuci. Zjednodušeně se dá říci, že čím menší slitek, tím větší příplatek, počítáno v procentech hodnoty. Nicméně příplatek by nikdy neměl přesáhnout hranici jednotek procent z hodnoty zlata a společnost Investice BHS vám nikdy neúčtuje nic navíc. Tak vzhůru na nákupy zlata!

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

25°C

Dnes je úterý 26. září 2023

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď