Ebenica: Příběh světově uznávané kávy

foto

Nedokážete si představit den bez kávy? Pak se určitě vyznáte v různých značkách a chcete si dopřát tu nejlepší? Na trhu se nachází spousta různých druhů káv, jež se vyznačují různou kvalitou. Pro ty světově uznávanou kávu si zcela jistě nepůjdete do supermarketu. Vsadit se vyplatí na specifickou značku, která se vyznačuje maximálně čerstvostí, unikátní chutí a jedinečným aroma. Naším tipem je prémiová slovenská káva Ebenica, která je na trhu již více než 10 let. Za tuto dobu získala mnohé prestižní ceny vybudovala si mezi kvalitními kávami výsostné postavení. Pozoruhodný je už jen její příběh.

Fotogalerie

Vše začalo láskou ke kávě

Aby ne! Firma, která se zabývá pražením kvalitní kávy, musí mít ve svém příběhu takovéto začátky. Majitel společnosti Ebenica Marek Fajčík hledal mezi spoustou různých vzorků kávy, podíval se do spousty pražíren a inspiroval se k tomu, aby nakonec v roce 2009 vznikla samotná káva Ebenica. Dobře věděl, že k potí kávy a pohodových chvílích u šálku patří emoce. Ostatně stačí se podívat na názvy některých druhů káv značky Ebenica. Třeba taková káva Intensivo hovoří za své. I zákazníci ostatně hovoří o jedinečné chutí po všech stránkách.

Stěhování do Modry

Po prvotních úspěších kávy a provozování malé kavárničky došlo na stěhování společnosti na jihozápadní Slovensko do obce Modra. Tady vznikla úplně nová pražírna kávy, a to v roce 2016. Právě tehdy si majitel nechal do pražírny přivézt moderní stroj značky Giesen. Tato pražička má hmotnost neuvěřitelných 800 kg. Vyznačuje se mimo jiné řídící věží a přenosným počítačem. Zapomenout nelze ani na specialistu věnujícího se pražení, kterým je dodnes Andrej Krajčík.

Kvalitní světová káva se spoustou ocenění

Ebenica nabízí naprosto skvělý požitek. Chutě dokonale prostoupí všemi vašimi pohárky. Ostatně o samotné jakosti kávy hovoří nejen ohlas zákazníků, ale také ocenění, jež tato káva získala. První ocenění přišlo ve slavné soutěži Coffee Review. Ceny získaly konkrétně kávy Ebenica Harmonelle, Ebenica Gurmano a Arabica Brasil Santo Antônio. Důležitým mezníkem v historii této značky se stala také soutěž Great Taste. Soutěžilo celkem neuvěřitelných 12 772 káv pocházejících z více než 100 států. V kategorii espresso získala tato káva jednu hvězdičku, což jednoznačně hovoří o její fantastické chuti.

Pestrá nabídka kávy

Vybírat je aktuálně možné v nabídce společnosti Ebenica ze spousty různých druhů káv. Pocházejí z těch nejslavnějších zemí, od prestižních pěstitelů. Konkrétně z Etiopie, Brazílie, Peru a jiných zemí. Poměrně hodně oblíbená je mimo již zmiňovaných káv třeba nízkokofeinová Siesta. Zapomenout nelze ani na edici Limitka prezentovanou na Slovensku a v České republice. Vybírána je vždy limitovaná edice konkrétní kávy, jež se prodává do vyprodání zásob.

1°C

Dnes je pátek 9. prosince 2022

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď