Co je pojištění GAP a kdy ho oceníte?

foto

Jak asi všichni víme – hodnota nového vozu klesá, jakmile s ním odjedeme z prodejny. Cena se nejvíc propadá první tři roky od koupě, kdy můžete čekat pokles až na polovinu pořizovací částky. Což může při pojistném plnění u krádeže anebo „totálky“ hezky zabolet. Jestli se chcete takové nemilé zkušenosti vyhnout, sjednejte si havarijní pojištění, ke kterému se GAP sjednává jako „doplněk“, obdrželi byste částku, která by vám jen stěží pokryla náklady na obdobný vůz.

Příklad GAPu v praxi při totální škodě/odcizení po 1. roce:

Pořizovací cena 400.000 Kč
Aktuální cena 250.000 Kč
Spoluúčast 10 % 40.000 Kč
Náhrada z havarijního pojištění 210.000 Kč
Náhrada z GAP 190.000 Kč
Celkem Vám bude vyplaceno 400.000 Kč

 

Pzn.: totální škoda je oprava od 80 % hodnoty vozidla

V jakém případě si GAP sjednat?

Toto pojištění se doporučuje sjednat především pro nová auta od autorizovaných prodejců. Pořizovací cenu svého vozu si můžete pojistit na 3 roky, poté GAP automaticky zaniká. V mimořádných případech si ho můžete prodloužit, ale přesné podmínky záleží vždy na konkrétní pojišťovně.

GAP doporučujeme především těm, kteří si koupili nové auto na úvěr. Pokud by vám totiž během tří let někdo vůz ukradl anebo došlo k jeho zničení – byli byste bez auta, ale s úvěrem stále na krku.

Cena pojištění GAP se odvíjí od výše pořizovací ceny vašeho auta. Platí jednoduchá úměra – čím víc auto stálo, tím víc za GAP zaplatíte. Při zřizování se také zaměřte na výluky, které určují, na co se pojistné krytí nevztahuje.

Přejeme vám, abyste žádné „totální“ případy v souvislosti s vaším vozem řešit nemuseli, ale přeci jen je lepší myslet i na zadní kolečka. Nezapomínejte, že krom povinného ručení a havarijního pojištění je třeba myslet i na dobrý technický stav auta, aby vám vydrželo co nejdéle!

TIP: Proč povinné ručení online?

Usnadní Vám výběr nejlevnějšího povinného ručení a ušetří Váš čas. Všechny pojišťovny máte nyní na jednom místě v přehledném porovnání povinného ručení online. Další nesporná výhoda je cena, která je nejnižší na českém trhu díky online slevám. Dokumenty včetně zelené karty obdržíte obratem na e-mail a už nemusíte nikam chodit. Do druhého dne obdržíte smlouvu, roční zelenou kartu a veškeré potřebné dokumenty do Vaši poštovní schránky. Vše si zařídíte z pohodlí Vašeho domova.

Jednoduše, rychle a online.

Popis společnosti:

Top-Pojištění.cz je dlouhodobě jedním z největších českých online srovnávačů pojištění se zaměření na cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění a pojištění domácnosti. Pomáháme klientům ušetřit čas i peníze při porovnání a sjednání pojištění z pohodlí domova do několika minut i z mobilního telefonu, dokumenty k pojištění klient obdrží obratem po dokončení objednávky. V naší Poradně přinášíme doporučení, tipy z oblasti cestování a řízení vozidla.

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď