Bojovník Ninja

foto

Ninja byl maskovaný válečník, speciálně vycvičený pro náročné špionážní účely. První zprávy o jejich působení jsou již ze 6. století. Konec jejich období je spojován se začátkem období Edo, kdy Japonsku vládla rodina Tokugawů. Ninjové později působili jako nájemní vrazi, kteří byli mistry v bojovém umění ninjutsu a legendy jim přisuzují až nadpřirozené schopnosti. Uměli prý reagovat tak rychle, že to oko protivníka nepostřehlo, proráželi zdi holou rukou, stáli na meči, byli neviditelní atd. Pravdou je, že tito válečníci byli mistry iluze a měli na svou dobu vysoké odborné znalosti. Dokázali mást protivníka takovým způsobem, že lidé uvěřili v jejich nadpřirozené schopnosti, což bylo záměrem, který se ninjům dařilo velice úspěšně přiživovat.

Zbraně bojovníků Ninja

Ninjové byli perfektně vybaveni mnoha skrytými zbraněmi a nástroji. Hlavní zbraní byl meč ninjů, známý jako ninjató, a na rozdíl od katany samurajů byl kratší, s jemným ostřím, uzpůsobený na útoky bodáním a řezáním, což byla oproti samurajským mečům výhoda při boji ve stísněných prostorech. Další známou zbraní byly vrhací hvězdice (šurikeny), které spíše sloužily ke zpomalení nepřítele, než k jeho likvidaci, nebo mnoho dalších zbraní a lezeckých potřeb. Kromě toho uměli vyrábět a používat primitivní granáty, nebo různé druhy jedů.

Nejslavnější ninja

Zřejmě nejznámějším ninjou byl Goemon Išikawa (1558-1594), který prý zabil slavného vládce Nobunagu Odu, když mu od stropu spustil na niti do pootevřených úst jed.

Za poznáním japonské kultury i přírody využijte připravených balíčků zájezdů do Japonska s CK Go2. Originální zájezdy Japonsko za poznáním i zážitky za bezkonkurenční cenu.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

8°C

Dnes je středa 14. listopadu 2018

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď