5 užitečných rad, jak vybrat kancelářský nábytek

foto

Každý pracující v kanceláři jistě chce, aby tento pracovní prostor naplno splňoval jeho požadavky na praktičnost, stejně jako příjemný vzhled. Čím docílit, aby tomu skutečně tak bylo?

Je to zcela jistě kancelářský nábytek. Pokud jste aktuálně v situaci, kdy ten pravý vybíráte, podívejte se společně s námi na pětici rad, které vám zaručeně pomohou s výběrem toho nejlepšího.

Zaměřte se na materiál

To první, čeho se držet, je rozhodně materiál. Když se řekne kancelářský nábytek, většina lidí si představí tři hlavní věci, kam patří:

  • pracovní stůl
  • skříň
  • komody a jiné úložné prostory

Podobně, jako když řešíte nábytek do domácnosti, tak i u kancelářského nábytku byste měli řešit, z čeho je vyrobený. To se následně podepisuje na jeho kvalitě, na jeho odolnosti a životnosti, ale je to spojeno také s cenou. Nejlepší a nejdražší je vyroben z masivu. Tedy ze surového dřeva.

Kdo hledá něco levnějšího, může sáhnout třeba po variantách z MDF desek, nebo z dřevotřísky, či jiných alternativ. Roli při výběru hraje i to, jak často a jak dlouho chcete nábytek používat.

Měl by vám maximálně vyhovovat

Když už v kanceláří trávíme hodně času, ať je tam alespoň útulně. Například u pracovního stolu by měla hrát roli jak jeho optimální výška, tak jeho velikost. Pokud chcete mít vše po ruce, je vhodné stůl s dostatečným pracovním prostorem. Pokud však pracujete jenom s notebookem, není problém pořídit menší řešení.

Maximálně vyhovovat by vám měla i židle, na které budete pracovat. Nezapomínejte na to, že na ní budete sedět několik hodin každý den. Proto by kancelářské židle měly být primárně pohodlné a měly by nabídnout dobrou oporu těla. A na co dalšího při výběru nezapomínat?

  • možnost polohování židle
  • existence područek.
  • prodyšnost zadní části

I design nábytku je důležitý

Nezaměřujte se jenom na vlastnosti, které lze označit jako praktické. Zaměřte se také na vlastnosti, které jsou estetické. Ve své kanceláři byste se měli cítit dobře, k čemuž pomůže i vhodný design nábytku. Pokud máte zcela volnou ruku, držte se toho, co se líbí vám. Někdo dává přednost klasickému dřevěnému dekoru, jiný zase volí moderní lesklé řešení.

U výběru s ohledem na design nezapomeňte ani o jaký typ kanceláře se jedná. Pokud v ní bude sedět výše postavená osoba, měla by působit reprezentativním dojmem. Nemělo by z ní být na první pohled patrné, že jste vybrali to nejlevnější, co bylo na trhu k dispozici.

Měřte a počítejte

O konkrétním nábytku máte jasno. Co ještě nebylo zmíněno, no je nutnost vybrat správný rozměr. Pozitivem je, že na současném trhu není problém vybírat z různých rozměrových variant v rámci stejného designu. V souvislosti s tím vás čeká důležitý úkol. Rozměřit celou kancelář a začít plánovat, co kam přijde a co se kam vejde.

Tuto práci si můžete i výrazně ulehčit a to díky různým počítačovým plánovačům. Zadáte rozměry místnosti, vytvoříte virtuální nábytek o prodávaných rozměrech a zkoušíte, kam bude pasovat a zda se na dané místo vejde, nebo nikoliv. Tento postup rozhodně neopomíjejte.

Kde vybírat? Nejlépe online

Váháte, jestli navštívit místního truhláře? Nebo blízké nábytkové supermarkety? My doporučíme možnost číslo tři, která se jeví jako nejpohodlnější. I kancelářský nábytek můžete snadno vybrat z pohodlí vašeho domova. A to prostřednictvím internetu.

Online prodej nábytku je poměrně rozšířený a to i u oblíbených supermarketů. Výhodou je často větší sortiment, než na prodejní ploše. Díky mnoha fotografiím a plánkům jasně vidíte, jak bude vypadat i jak bude velké.

I nákup lze následně realizovat online a už jenom počkat na jeho doručení. A že nejste příliš manuálně zruční a obáváte se montáže? Nezoufejte. I tu si lze spolu s nábytkem přiobjednat a nechat ji na profesionálech.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 23:00 3°C

Celá předpověď