10 nejlepších kryptoměn k investování

foto

Kryptoměny jsou aktiva pro dlouhodobé investice, které mohou generovat obrovské zisky. Trh s kryptoměnami se ukázal být jedním z nejrychleji rostoucích trhů na světě.

Kryptoměny jsou aktiva pro dlouhodobé investice, které mohou generovat obrovské zisky.

Trh s kryptoměnami se ukázal být jedním z nejrychleji rostoucích trhů na světě. Jen nedávno, ještě v roce 2021, se trh dotkl hranice 3 bilionů USD, a to krátce poté, co bitcoin předvedl masivní cenovou rallye, při níž překročil hranici 65 000 USD, po níž následovaly býčí cenové jízdy dalších hlavních altcoinů na trhu. Poté mnozí začali investovat do dalších kryptoměn, aby diverzifikovali svá portfolia, což také motivovalo nové investory ke vstupu na trh. Ukázalo se, že kryptoměny jsou pro mladé investory primární volbou pro investování do aktiv. V současné době investují do kryptoměn dokonce i vysokoškolští studenti, aby začali získávat zisky a začali spořit do budoucna.

Většina rodičů začíná jménem svých dětí kupovat kryptomeny a očekává, že se investice dotknou měsíce v době, kdy budou jejich děti dostatečně schopné nakládat s vlastními financemi. Vybrané kryptoměny pro dlouhodobé investice jsou zpravidla ty, které mají vysoké investiční sazby, vysoké objemy obchodů a likviditu. V tomto článku jsme uvedli seznam nejlepších kryptoměn pro dlouhodobé investice, které si investoři mohou vybrat v roce 2022.

Bitcoin

Bitcoin je první kryptoměna, která byla kdy vynalezena, a v současné době je podle tržní kapitalizace největší kryptoměnou na světě. BTC je vlajkovou lodí kryptoměnového průmyslu. Vzhledem k tomu, že je Bitcoin největší a nejoblíbenější kryptoměnou v celém kryptografickém průmyslu, byl podroben velkému institucionálnímu a národnímu přijetí. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejdůvěryhodnější kryptoměnu na trhu, byl by BTC ideální pro dlouhodobé investice.

Ethereum

Ethereum, které bylo spuštěno v roce 2015, změnilo kryptografický průmysl tím, že poukázalo na možnosti technologie blockchain a ukázalo světu, že blockchain může zaznamenávat obrovské množství dat, kódu a v podstatě jakéhokoli jiného typu informací. ETH stojí za vývojem chytrých kontraktů, dApps, Defi, NFT a dokonce i obrovského množství nových kryptoměn.

Cardano

Cardano je veřejná blockchainová platforma, která byla spuštěna v roce 2017, a která usnadňuje peer-to-peer transakce prostřednictvím své interní kryptoměny ADA. Platforma umožňuje uživatelům programovat decentralizované aplikace. Síť ADA hostí několik dApps, což jsou peer-to-peer softwarové projekty naprogramované na jejím blockchainu. Uživatelům také umožňuje bezproblémové ověřování transakcí.

Aave

Kryptoměny, jako je Aave, jsou známé tím, že vytvářejí reálné případy použití, které podporují jejich přijetí. Aave je protokol ERC-20 naprogramovaný na blockchainu Ethereum. Jeho cílem je decentralizovat spotřebitelské financování tím, že umožňuje lidem půjčovat si a půjčovat více než 20 různých kryptoměn bez centrálního zprostředkovatele.

Ripple

Ripple je blockchainová platforma navržená tak, aby pomáhala lidem posílat peníze přes hranice. Ačkoli tento post může obsadit jakákoli kryptoměna, Ripple se od ostatních kryptoměn odlišuje svou škálovatelností a reálnými partnerstvími s finančními institucemi, které využívají jeho technologii. Vývojáři Ripplu provozují také podnikovou blockchainovou síť s názvem RippleNet, která spolupracuje s více než 100 finančními institucemi na celosvětové úrovni.

Chainlink

Společnost Chainlink byla založena v roce 2017 a je blockchainovou abstrakční vrstvou, která umožňuje univerzálně propojené chytré kontrakty. Prostřednictvím své decentralizované sítě oracle umožňuje Chainlink blockchainům bezpečně komunikovat s externími datovými kanály, událostmi a platebními metodami, čímž poskytuje kritické informace mimo řetězec, které potřebují komplexní chytré smlouvy, aby se staly dominantní formou digitální dohody.

Polkadot

Polkadot je open-source sharded multichain protokol, který propojuje a zabezpečuje síť specializovaných blockchainů, čímž usnadňuje přenos jakýchkoli dat nebo typů aktiv napříč řetězci, nejen tokenů, a umožňuje tak vzájemnou interoperabilitu blockchainů. DOT byl původně navržen tak, aby poskytl základ pro decentralizovaný internet blockchainů, známý jako Web 3.0.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

30°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 19:00 25°C

Celá předpověď