Známý streetartista Chemis testuje nano nátěry

foto Společnost FN-NANO, vyvíjí a testuje se známým streetartistou Chemisem kolorované varianty funkčních nátěrů FN® pro možné využití ve street artu, které by mohlo plnit další funkci – čištění životního prostředí.
Společnost FN-NANO, vyvíjí a testuje se známým streetartistou Chemisem kolorované varianty funkčních nátěrů FN® pro možné využití ve street artu, které by mohlo plnit další funkci – čištění životního prostředí.

Praha 11. prosince 2019 (PROTEXT) - Na začátku bylo graffiti, které se postupně rozvinulo do vyšší formy umění na tzv. street art, ze kterého se v poslední době stává světový fenomén. To, co se dříve považovalo za vandalismus, je nyní forma pouličního umění. Jedná se o dynamickou formu umění vyjadřující genius loci daného místa.

Po celém světe tak můžeme najít různá díla, za kterými se turisté jen hrnou. Motivy a objekty streetartu jsou rozmanité.

Můžeme tak narazit na nádherné obrazy na domech, které dokáží změnit jeho původní vzhled a dodat mu nezaměnitelnou atmosféru. V zahraničí dokonce někteří architekti již začali navrhovat domy, kde je i dostatečný prostor pro toto umění. Mnozí majitele domů si nechávají svoje fasády záměrně pomalovat streetartovými umělci, protože se jejich nemovitosti stanou zajímavými a zvýší se i jejich hodnota.

Toto stále diskutované umění však může přinášet i další dimenzi pro nás všechny - chrání fasádu a může začít čistit ovzduší. Prozatím se na toto umění využívají různé barvy a speciální druhy sprejů, které však díky svému chemickému složení stále zatěžují naše životní prostřední.

Společnost FN-NANO, s.r.o. vyvíjí a testuje se světově známým českým streetartistou Chemisem kolorované varianty funkčních nátěrů FN(R) pro možné využití ve street artu, které by tím mohlo plnit další funkci - čištění životního prostředí.

Ten vyzkoušel tyto FN(R) nanonátěry, které jsou na bázi vodní suspenze - bez chemie, fungující na čistě fyzikálním efektu. Jejich účinnost na čistění životního prostřední je již vědecky ověřena a podložena nejen příslušnými certifikáty, ale i 12letou praxí na fasádách budov.

Vytvořil opět jedno velmi krásné dílo, které nás vede k zamyšlení.

Naše města a obce mohou být díky funkčním nano nátěrům FN(R) nejen dlouhodobě čistá, prodlouží si životnost fasády, ale mohou zároveň velmi účinně a efektivně čistit okolní prostředí.

Speciální ochranný nano nátěrem FN(R) zajišťuje natřené zdi samočistící vlastnosti a její účinnou a dlouhodobou ochranu proti tmavnutí způsobenému usazováním prachových částic špíny, které jsou rozptýleny v ovzduší. Nátěr účinně a dlouhodobě zamezuje růstu řas a plísní a zároveň plní environmentální funkci - čistí okolní vzduch od nebezpečných látek a zlepšuje životní prostředí.

Pro lepši představivost, o jaké efektivní účinnosti zde hovoříme:

15 m2 kompenzuje zplodiny z provozu 1 dieselového osobního automobilu.

1 m2 vyčistí denně tolik vzduchu, kolik vydýchá 1 člověk za 1 rok.

Nátěr odráží tepelnou radiaci s účinností 20-30% a snižuje tak zahřívání povrchu v důsledku slunečního záření. V podmínkách globálního oteplování tak pomáhá v létě ochlazovat města.

Díky nanotechnologiím a energii Slunce dokážeme již dnes odstraňovat z ovzduší stovky tun škodlivých látek. Snižujeme tím nepříznivé dopady automobilové, letecké a lodní dopravy i průmyslové výroby na životní prostředí a zdraví lidí.

Budoucnost vidíme ve znalostech, odhodlání a tvořivé aktivitě. Chceme dát streetartu nový ekologický směr prostřednictvím našeho exclusivního partnera "Chemise", který běžné fasády mění v umění a zážitek pro všechny, s cílem vyvolat u lidí úsměv i zamyšlení.

Vytváříme nové technologie a nacházíme účinná řešení pro problémy současného světa.

Tiskovou zprávu vydala společnost FN-NANO s.r.o.

Pro více informací se obracejte na: fn@fn-nano.com nebo

Blanka Zajíčková, e-mail: zajickova@fn-nano.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

1°C

Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021

Očekáváme v 13:00 1°C

Celá předpověď