Do Turecka plynou miliardové Investice do nemovitostí

foto Do Turecka plynou miliardové Investice do nemovitostí
Do Turecka plynou miliardové Investice do nemovitostí

Praha 10. července (PROTEXT) - Turecká lira si udržuje stále výhodný kurz oproti české koruně, a proto se investice do nemovitostí v Turecku vyplatí. Průzkum Asociace cestovních kanceláří potvrzuje rekordní nárůst zakoupených letních dovolených v letovisku Antalya/Alanya. Také proto zaznamenáváme zvýšený zájem o koupi nemovitostí právě v Alanyi.

Letošní rok, stejně jako loňský, bude pro investory do tureckých nemovitostí výhodný. Podle údajů tureckých úřadů v roce 2018 nakoupili cizinci více jak 40.000 bytů a domů v celkové hodnotě 4,5 mil.US a zájem o koupi nemovitostí se zvedl o 130%. Istanbul je tradiční místo největšího zájmu investorů. Druhým nejoblíbenějším místem je destinace Antalya, Alanya, Side, Kemer a Belek. I když je turecká lira poměrně volatilní, ceny nemovitostí si udržují stabilní hodnotu. Některé firmy v Turecku se také zajímají o Bitcoin aj. kryptoměny a jsou ochotni nemovitosti prodat i za virtuální měnu.

2+1, 3+1 u pláže již pod 1 milión korun

Na své si v Turecku přijdou malí i velcí investoři do nemovitostí. Třípokojový byt o rozloze 90m2, jehož nedílnou součástí je i prostorný balkón a bazén, lze pořídit již od 35.000 Euro. V nabídce jsou luxusní apartmány, vily i pozemky ležící přímo u Středozemního moře. Většina bytů se nachází ve střežených objektech mající společný bazén, sportoviště, dětské hřiště, saunu apod. Samozřejmostí jsou služby zahradníků a také ostraha 24/7. Investice je tak po celou dobu pod dohledem.

Nejžádanějšími byty v naší nabídce jsou 2+1 v centru Alanye kousek od pláže, v dobře zavedeném komplexu s bazénem a fitness.

K zakoupenému bytu nabízíme balíček služeb první rok zdarma. Mezi služby patří mimo jiné: pravidelná měsíční kontrola nemovitosti, pomoc při vyřizování povolení k pobytu, platby účtů, platby daně z nemovitosti, vyřízení pojištění nemovitosti, zařízení transferu z/na letiště aj. Komunikace probíhá v několika jazycích a čeština není výjimkou.

Do Turecka investují mladí i důchodci

Tradičními investory do tureckých nemovitostí jsou Britové, Němci a severské evropské národy, kde zima trvá dlouho a počasí je proměnlivé. Naproti tomu jih Turecka nabízí až 300 slunečných dní v roce, teplé moře od května do listopadu, kvalitní zdravé jídlo, šťavnaté ovoce a zeleninu celoročně.

V dřívějších letech se o investici do nemovitostí v Turecku zajímala především starší populace, která se na důchod odstěhovala k moři. Nyní se o reality v Turecku zajímají také mladí investoři se svými rodinami. Díky možnostem práce po internetu, se podnikatelé a digitální nomádi z celé Evropy na léto stěhují do Turecka, kde jejich podnikání funguje dál jako odkudkoliv a během toho využívají výhod životního stylu v Turecku. Nákup potravin a oblečení zde vychází levněji než u nás. Investice do obývané nemovitosti se tak zhodnocuje lépe než na západě právě díky nižším nákladům na každodenní výdaje. ... Vaši novou nemovitost si můžete vybrat už na letošní dovolené.

Tuto tiskovou zprávu zpracoval a vydal server http://www.realityturecko.cz za účelem poskytnutí informací pro turisty a investory do nemovitostí v zahraničí.

Pro bližší informace kontaktujte: info@realityturecko.cz, Tel.: +420 602 974 962

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 9:00 3°C

Celá předpověď