Zdravotní židle Adaptic je vítězem nezávislého testu fyzioterapeutů

foto Zdravotní židle Adaptic
Zdravotní židle Adaptic
Zdravotní židle Adaptic
Srovnání zdravotních židlí Adaptic a Spinalis

Praha 20. února 2019 (PROTEXT) - Zdravotní židle s výkyvným sedákem Adaptic vyhrála 1. místo v testu provedeném odborníky centra fyzioterapeutické péče FYZIOklinika na pražském Chodově.

"Určili jsme náročné požadavky, které by kvalitní zdravotní židle měla splňovat: zajišťovat zdravé sezení, které je pro páteř správné a optimální, sezením nedochází k poškození páteře, jsou určeny pro celodenní sezení, tedy alespoň osm hodin denně, splňují ergonomická kritéria a jsou určeny primárně do kanceláře," vysvětluje Iva Bílková, vedoucí fyzioterapeutka FYZIOkliniky.

Z nabídky českého trhu vybrali pražští fyzioterapeuti k testování židle značky Spinalis a Adaptic, které jako jediné uvedená kritéria splňují. "Židle, které jsme vybrali, zajišťují při dlouhodobém sezení přirozenou pohyblivost pánve, podporují aktivaci svalů hlubokého stabilizačního systému páteře a pomáhají podporovat vzpřímené držení zad," shrnuje Iva Bílková v recenzi ke zdravotním židlím Spinalis a Adaptic.

Ze zdravotního hlediska podle fyzioterapeutů obě židle představují momentálně nejzdravější způsob celodenního sezení, uvádí FYZIOklinika v souhrnné zprávě. Všímá si současně skutečnosti, že z technologického hlediska Spinalis nepatrně zaostává za současnými trendy. Jako největší problém vnímá, že u většiny modelů není možné nezávisle nastavit područky vůči bedrům, což mění postavení ramen blíže k uším nebo naopak nutí do lehkého vyhrbení. Naopak Adaptic z tohoto pohledu vyšel z testu jako nejdokonalejší zdravotní židle na trhu.

V celkovém srovnání zdravotních a ergonomických funkcí, s přihlédnutím i k použitým materiálům a ceně testovaných modelů Spinalis Hacker a Adaptic Evora zvítězil Adaptic v poměru 8:3. "Některé parametry je možné považovat za subjektivnější, Spinalis by tak mohl získat o dva body lepší hodnocení, pokud dá uživatel přednost tvrdému sedáku a nevadí mu zastaralý design," uzavírá test.

"Vzhledem k tomu, že jsme při vytváření židle Adaptic brali v úvahu četné připomínky zákazníků a na jejím vzniku se podílel tým lékařů a fyzioterapeutů včetně profesora z technické univerzity, skvělé umístění v nezávislém testu potvrzuje, že se povedlo splnit naše úsilí nabídnout zákazníkovi nejmodernější řešení pro zdravé sezení," hodnotí výsledek Martin Macháček, ředitel firmy Adaptic Innovation, která vyrábí adaptivní zdravotní židle Adaptic.

Video:

https://drive.google.com/file/d/1vcQsA1mp7YyuI-ju-KvgGyQ520QKCTRf/view

O firmě

Adaptic je česká značka zdravotních židlí s výkyvným sedákem pro celodenní sezení v kanceláři i doma. Adaptivní zdravotní židle zajišťují přirozenou pohyblivost pánve a vyváženě aktivují svaly hlubokého stabilizačního systému páteře - přirozená funkce těla odstraňuje bolesti zad a zabraňuje chronickým problémům. Vlastníkem značky je akciová společnost Adaptic Innovation. Produktové portfolio Adaptic zahrnuje modely MIO, EVORA S, EVORA + a COMFORT. Značkové zdravotní židle je možné koupit v showroomech v Praze, Brně, Ostravě, Jihlavě, Plzni a Táboře nebo online na www.adaptic-zidle.cz.

Pro další informace nebo chcete-li dostávat podobné zprávy, prosím, kontaktujte:

- Martin Macháček, statutární ředitel, tel. (+420) 777 770 122 nebo mail mm@adaptic.eu

- Zdeněk Fekar, mediální zástupce, tel. (+420) 775 599 024 nebo mail zdenek@evox.cz

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď