V Ning-po byla 8. června zahájena 4. výstava obchodu a investic Čína - SVE

Peking 11. června 2018 (PROTEXT/PRNewswire) -

V době, kdy byla 8. června ve městě Ning-po v provincii Zhejiang ve východní Číně zahájena 4. výstava obchodu a investic Čína - SVE, byly v tomto pobřežním městě organizovány různé aktivity zaměřené na posílení vazeb mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy (SVE).

Podle zpráv z tiskové konference konané 6. června má letošní ročník výstavy Čína-SVE (China-CEEC Expo) společně s 20. symposiem investic a obchodu v Zhejiang v Číně a 17. čínským mezinárodním veletrhem spotřebního zboží čtyři části. Konkrétně konference a fóra, investiční sympozia, obchodní výstavy a kulturní výměny za účelem posílení obchodních a hospodářských vazeb mezi oběma regiony.

Yan Weiguo, výkonný zástupce ředitele organizačního výboru výstavy, uvedl, že 4. expo bude mít mezinárodnější obsazení díky rostoucímu počtu úředníků, globálních společností a sdružení, které se jí zúčastní.

„Město Ning-po usiluje o vybudování významné platformy proto, aby sloužilo iniciativě Nové hedvábné cesty, podpořilo otevření na vysoké úrovni a propagovalo rozvoj kvality," uzavřel pan Yan.

Ve čtvrtek dopoledne se v Ning-po konala třetí ministerská konference Číny a zemí střední a východní Evropy o podpoře obchodní a hospodářské spolupráce, která tuto událost hodně zpestřila.

Čínský ministr obchodu Fu Zitiny, oznámil, že na letošní ministerské konferenci bylo dosaženo čtyř hlavních výsledků - iniciativy spolupráce v oblasti elektronického obchodu, iniciativy spolupráce v oblasti obchodu se službami, komunikačního mechanismu pro úředníky z obou regionů a oficiální uvedení Ekonomické a obchodní demonstrační zóny 16 + 1.

Pan Fu je přesvědčen, že s rozvojem mechanismu spolupráce „16 + 1" se budou vztahy mezi Čínou a zeměmi SVE dále rozvíjet.

Ministři z Maďarska, Bosny a Hercegoviny, Lotyšska a Bulharska také vyjádřili důvěru v udržitelné a perspektivní vazby a načrtli své plány z různých hledisek.

Vládní zástupci z Číny a ze zemí střední a východní Evropy po ministerské konferenci společně odhalili štítek Ekonomické a obchodní demonstrační zóny 16+1. Je to první demonstrační zóna v Číně založená na vztazích se zeměmi střední a východní Evropy.

„Výstavba Ekonomické a obchodní demonstrační zóny 16+1 v Ning-po je výsledkem výstav Čína-SVE, které se zde konaly v minulých letech," řekl pan Yan a dodal, že zóna nabízí obrovské příležitosti pro Ning-po a že toto město pozvedne na novou výchozí úroveň pro budoucí vývoj.

Kontakt: Lu Jia

+86-0574-55882319

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

11°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 1:00 6°C

Celá předpověď