Pavel chce do konce týdne představit nového bezpečnostního ředitele KPR

foto Ilustrační foto - Zvolený prezident Petr Pavel vystoupil na tiskové konferenci k aktuálním otázkám a programu na následující týden, 27. února 2023, Praha.

Praha - Zvolený prezident Petr Pavel chce do konce tohoto týdne představit jméno nového bezpečnostního ředitele Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Řekl to na dnešní tiskové konferenci. Bezpečnostní ředitelkou je nyní na Pražském hradě Lenka Nováková. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček minulý týden oznámil, že Nováková ve funkci skončí.

Nováková se vedoucí oddělení bezpečnostního ředitele stala loni v říjnu, kdy oddělení vzniklo namísto bezpečnostního odboru. Do působnosti sekce spadá zajišťování informací o bezpečnostní politice státu, plnění úkolů při ochraně utajovaných informací a při krizovém řízení. Ovčáček před týdnem uvedl, že Nováková oznámila své rozhodnutí odejít z funkce a je připravena předat agendu svému nástupci.

Pavel řekl, že v tomto týdnu bude pokračovat sestavování jeho týmu. "Na pořadu bude rozhodnutí o pozici bezpečnostního ředitele. Předpokládám, že do konce týdne uslyšíte jméno," řekl novinářům.

Deník N minulý týden uvedl, že kandidáti na funkci byli původně čtyři, jeden z nich ale nedostal doporučení od kontrarozvědky. Podle serveru je mezi zbývajícími uchazeči bývalá náměstkyně Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Mlada Princová.

Pavel připomněl, že minulý týden oznámil jméno svého budoucího ředitele vnitropolitického odboru. Bude jím politolog a expert na volební systémy Tomáš Lebeda. "Jsem za tuto posilu velice rád. Je to široce respektovaný člověk a věřím, že bude významnou posilou pro funkce směrem dovnitř státu a k vnitřní politice," uvedl dnes Pavel.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď