Muchovou po prohře s Golubicovou mrzely chyby i sporná situace

foto Semifinále tenisového Poháru Billie Jean Kingové v Glasgow, 12. listopadu 2022. Karolína Muchová z ČR v utkání proti Viktoriji Golubicové ze Švýcarska.

Glasgow - Tenistka Karolína Muchová litovala po porážce se Švýcarkou Viktorijí Golubicovou v semifinále Poháru Billie Jean Kingové nevynucených chyb, soupeřku ale ocenila za výbornou hru. Rodačka z Olomouce prohrála dvakrát 4:6 a nenavázala na dva dny staré vítězství proti Polce Magdaleně Frechové. Mrzela ji i sporně posouzená situace ve druhé sadě za stavu 2:2.

"Byl to těžký zápas. Musím soupeřku pochválit, hrála velmi dobře. Dostávala mě do těžkých pozic. Byla jsem trochu stažená a musela jsem to ze sebe setřást," řekla Muchová na tiskové konferenci.

Šestadvacetiletá tenistka prohrála první set za 43 minut. Ve druhé sadě přišla třikrát o servis. V úvodu páté hry za stavu 2:2 se ale zlobila na rozhodčí, že jí neuznala jeden ze zahraných míčků.

"Rozhodčí říkala, že jsem trefila míč do země nebo co. Myslím si, že jsem míč normálně poslala přes síť, i když na video jsem se nedívala. Uškodila mi, ale s tím se nedá nic dělat. Úplně mi zkazila pěkný úder. A hlavně jsem mohla poprvé vést, mohla jsem se později dostat i do vedení 40:0," uvedla Muchová.

Uznala, že se nedokázala dostat ke své hře Projevil se na ní i náročný program z posledních dní. Udělala 24 nevynucených chyb. "Včera jsme hrály do noci debla, šla jsem pozdě spát. Den byl dlouhý, připadala jsem si trošku staženější a nepovedlo se mi hrát svou hru. Udělala jsem hodně chyb, ale ona mi k nim pomohla. Vždycky mi hodila nějaký míč pod nohy a hrála dobře. Já bohužel moc ne," řekla Muchová.

Přestože měla drobné zdravotní problémy, nechtěla se na zaměřovat. "Maličko mě to limitovalo, ale takový vliv na uvolnění ve hře to nemělo," podotkla. Proti o čtyři roky starší Golubicové se jí nepodařilo navázat na zářijové vítězství z turnaje v Tallinnu. "Chtěla jsem přinést další bod, ale bohužel se mi to nepovedlo," dodala česká tenistka.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je sobota 23. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď