Neapol zvítězila nad Udine 3:2 a dál vede italskou ligu bez porážky

foto Fotbalista Neapole Victor Osimhen (uprostřed) v domácím utkání 15. kola italské ligy s Udine, 12. listopadu 2022.

Řím - Fotbalisté Neapole v 15. kole italské ligy porazili 3:2 Udine. Vedoucí celek tabulky vyhrál pojedenácté za sebou, což se mu v jednom ročníku povedlo poprvé v historii, a v Serii A zůstává dál jako jediný bez prohry.

Skóre otevřel v osmé minutě nigerijský útočník Osimhen, který se prosadil posedmé v posledních šesti ligových zápasech. S devíti góly vede tabulku střelců. Další trefy přidali Zieliński a Elmas a Neapol dlouho jasně vedla. Deset minut před koncem hosté dvěma "slepenými" góly zápas zdramatizovali, domácí si však vítězství pohlídali.

Vedoucí Neapol před reprezentační pauzou zvýšila náskok na 11 bodů na druhé Lazio, které má k dobru nedělní zápas s Juventusem.

Lecce zdolalo 2:0 Sampdorii, pro kterou to byla již 11. porážka v sezoně a čtvrtý zápas v řadě bez vstřelené branky. V tabulce je janovský klub předposlední. Domácí uspěli podruhé za sebou díky brankám mladíků Colomba a Bandy a dostali se na 15. místo.

K výhře Boloni 2:0 nad Sassuolem pomohl jednou brankou Arnautovic. S osmi přesnými zásahy je druhým nejlepším střelcem soutěže.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Neapol - Udine 3:2 (15. Osimhen, 31. Zieliński, 58. Elmas - 79. Nestorovski, 82. Samardzic), Sampdoria Janov - Lecce 0:2 (45.+1 Colombo, 83. Banda), Boloňa - Sassuolo 3:0 (30. Aebischer, 50. Arnautovic, 78. Ferguson).

1. Neapol 15 13 2 0 37:12 41
2. Lazio Řím 14 9 3 2 26:8 30
3. AC Milán 14 9 3 2 27:14 30
4. Juventus Turín 14 8 4 2 21:7 28
5. Inter Milán 14 9 0 5 31:20 27
6. Bergamo 14 8 3 3 20:12 27
7. AS Řím 14 8 2 4 17:13 26
8. Udine 15 6 6 3 24:17 24