Bronzové hokejistky se vrátily z MS, na letišti se dočkaly ovací a dostaly dort

foto České hokejové reprezentantky přiletěly z mistrovství světa v Dánsku, kde získaly bronzové medaile, 5. září 2022, Letiště Václava Havla, Praha. Tým s dortem od Letiště Praha a sponzorskými dary.

Praha - Do Česka se vrátila část týmu ženské reprezentace, jež na mistrovství světa v Dánsku vybojovala historický bronz. Hokejistky se na letišti v Praze-Ruzyni dočkaly velkých ovací z řad rodinných příslušníků i několika fanoušků, od sponzora reprezentace převzaly velký dárkový box a od zástupců letiště dort s fotografií celého týmu a velkou kytici. Zástupci týmu věří, že první cenný kov z velké akce nebude do budoucna ojedinělý.

Po přijetí a předání darů hokejistky s medailemi na krku zapózovaly fotografům a s chutí také otevřely šampaňské, které dostaly. Hlavní část oslav však už měly za sebou. "Bylo to dlouhé, ale moc krásné. Nemám hlasivky, ráno jsme některé nemohly mluvit vůbec, ale bylo to vážně dobré, něco neuvěřitelného," řekla v rozhovoru s novináři obránkyně Dominika Lásková.

"Celý ten včerejšek, to bylo něco úžasného. Ale už když se podívám zpátky na ten přípravný kemp v Česku. Bylo to všechno hodně dlouhé, ale my jsme to naprosto výborně vyladily a nakonec přivezly bronz," radovala se bývalá úspěšná rychlobruslařka a nyní útočnice Karolína Erbanová, jež byla na první velké akci v hokejové kariéře.

"Je to skvělý pocit, protože je to poprvé v historii. Vážně nádherný pocit. Ale pořád jsme ještě v takovém rozpoložení, že si to ještě nedokážeme tak úplně představit a vstřebat, že jsme opravdu třetí na světě. Stojíme však nohama na zemi, protože Amerika a Kanada jsou zatím pořád někde jinde, než je Evropa. To třetí místo je pro nás zatím top, čeho lze dosáhnout," uvedla obránkyně Aneta Tejralová.

Velký podíl přisuzovaly hráčky kanadské trenérce Carle MacLeodové, která Češky vedla na prvním velkém turnaji. "Carla je skvělá ženská. Pořád se usmívá a je úžasná jako trenérka i osobnost. Hrozně nám pomohla a stmelila ten tým do jednoho," pochvalovala si střelkyně rozhodujícího gólu v prodloužení čtvrtečního čtvrtfinále proti Finkám.

"Všechny góly byly důležité. Ten můj nás dál posunul o krůček, na který jsme tak dlouho čekaly. Je ale jedno, která z nás ho dala. I když na ten okamžik hodně ráda vzpomínám," netajila Tejralová.

A dala trochu nahlédnout i pod pokličku oslav. "Nejdříve bylo hodně piva, které každý lil na druhého, ale byl potom později určitě i nějaký tvrdší alkohol. Po zápase jsme všichni jeli na hotel, kde jsme se najedli, pak jsme šli společně do baru, tancovali jsme, zpívali a popíjeli. Některé holky nešly vůbec spát, ale které to byly, to už si nechám pro sebe," řekl s úsměvem Tejralová.

"Když za to dobří hráči umí vzít na ledě, tak to umí rozjet pořádně i mimo led," smál se při dotazu na průběh oslav asistent trenérky a bývalý útočník Dušan Andrašovský. "Bylo to vážně úžasné a já si to moc užíval. Máme z toho spoustu videí, které se snad radši nebudou nikde publikovat. Někteří z nás ani nespali, bylo to vážně moc příjemné. Velká spokojenost, hrdost a nadšení," řekl Andrašovský.

"Já ale věřil už den dopředu, že to v nedělním utkání dobře dopadne. Tipoval jsem 5:1, nakonec to skončilo 4:2, ale já byl od začátku úplně v pohodě. Věřil jsem, že když dokážeme hrát, co hrály holky ve skupině a ve čtvrtfinále - nebo se tomu alespoň přiblížíme - budeme se Švýcarkami schopní v klidu vyhrát," prohlásil Andrašovský. "Byl bych jen rád, kdyby tenhle bronz český ženský hokej po všech stránkách pořádně nakopl. Ten zájem diváků u televize byl ohromně povzbuzující."

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 15:00 6°C

Celá předpověď