Porazit Pastu je super, o Zlaté hokejce se mi nikdy nesnilo, řekl Palát

foto Zlatá hokejka 2022, vyhlášení nejlepších českých hokejistů uplynulé sezony, 18. srpna 2022, Praha. Hokejista Ondřej Palát s manželkou Barborou.

Praha - Hokejový útočník Ondřej Palát ukončil pětileté kralování Davida Pastrňáka v anketě Zlatá hokejka a po premiérovém vítězství přiznal, že má velkou radost, že se mu povedlo útočníka Bostonu porazit. Zároveň zdůraznil, že stejně jako Pastrňák si více váží týmových trofejí.

"Vyhrát nad Pastou je super. Všichni ale víme, jaký je Pasta hokejista. Jen jak zvedl český nároďák, když přijel pomoct (letos na mistrovství světa) a co předvádí v Bostonu. Za mě je Pasta top a samozřejmě jsem rád, že jsem vyhrál," řekl Palát na tiskové konferenci po slavnostním večeru. Překvapilo ho, jak je trofej těžká. "Je těžší než Stanley Cup," podotkl.

Jednatřicetiletý útočník vyhrál Stanleyův pohár dvakrát. Letos s Tampou Bay postoupil do finále, ale na vítězný hattrick hráči Lightning nedosáhli. Titul slavilo Colorado.

"Individuální trofeje úplně nemilujeme, ale získat zlatou hokejku je super. Nikdy se mi o tom ani nezdálo. Vyhrát ale na týmové úrovni Stanley Cup nebo dovézt jakoukoliv medaili z mistrovství světa je víc," podotkl Palát. "Snažím se hrát týmově a měl jsem štěstí, že jsem byl ve výborném týmu a vše si sedlo. Měli jsme štěstí, že jsme vyhráli a to je nejvíce," dodal.

S poslední sezonou byl Palát celkem spokojený. "Měli jsme tým na to, abychom vyhráli Stanley Cup i potřetí. Sezonu jsme začali výborně a skončili jsme ji ve finále. Z týmového hlediska byla úspěšná, ale bohužel jsme nevyhráli třetí Stanley Cup, což mrzí, ale Colorado si to zasloužilo. Bylo o trošku lepší," uznal odchovanec Frýdku-Místku.

Celou dosavadní kariéru v NHL spojil s Tampou, v létě ale klub opustil a podepsal smlouvu s New Jersey. V Devils by měl novým spoluhráčům předávat zkušenosti a pomoct týmu k posunu na výsluní. "Mají hrozně mladý tým a chtěli zkušenějšího kluka, který už (Stanleyův pohár) vyhrál a trošku by pomohl mladším. Proto jsem si Devils vybral. Je to perspektivní tým s mladými hvězdami a myslím si, že do budoucna budeme dobří. Samozřejmě, každý tým v NHL by chtěl vyhrát Stanleyův pohár, ale tak jednoduché to není," řekl Palát.

Zároveň ale věří, že se mu podaří uspět i s reprezentací a ideálně v týmu s Pastrňákem. "Medaili s nároďákem z mistrovství světa nebo z olympiády ještě nemám, to je další můj cíl," uvedl Palát. Oba hráči se teoreticky mohli představit na loňské olympiádě v Pekingu, NHL ale start svých hráčů nakonec odvolala. "Každý tam chtěl jet, ale bohužel z toho sešlo. S Pastou jsme si zahráli jen na Světovém poháru (v roce 2016), ale to jsme byli ještě mladí. Těším se, že si spolu zahrajeme a třeba získáme placku," přál si Palát.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pátek 2. prosince 2022

Očekáváme v 17:00 0°C

Celá předpověď