Trenér Svědík vítá, že dvojzápas s AIK Stockholm začne Slovácko doma

foto Tisková konference fotbalového klubu 1. FC Slovácko před úvodním utkáním 4. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy 1. FC Slovácko - AIK Stockholm, 17. srpna 2022, Uherské Hradiště. Trenér Martin Svědík.

Uherské Hradiště - Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík vítá, že jeho tým vstoupí do play off Evropské konferenční ligy proti AIK Stockholm domácím zápasem. Ve čtvrtečním utkání se chce celek z Uherského Hradiště odrazit k postupovému cíli a uhrát pozitivní výsledek.

Slovácko hraje na evropské scéně třetí pohárový dvojzápas. Loni proti Plovdivu i letos proti Fenerbahce začínalo venku, ale ani v jednom případě nepostoupilo. "Jsme nyní v jiné situaci a může to hrát roli. Domácí prostředí je vždycky určitou výhodou, jsem rád, že začínáme doma," řekl sedmačtyřicetiletý kouč na tiskové konferenci.

O konkrétním výsledku, s nímž by byl spokojen, však hovořit nechtěl. "Beru každý pozitivní výsledek. Ale hraje se na dva zápasy, je důležité dobře odstartovat, ale není to zase tak stěžejní. Budu spokojen, když nebudeme dělat chyby jako v posledních zápasech," poznamenal Svědík.

Slovácko má za sebou střet s tureckým kolosem Fenerbahce, nyní ho čeká jeden z nejpopulárnějších klubů Švédska. "Fenerbahce je možná větší klub, ale nechci to přirovnávat. My máme nějaké cíle a ty chceme splnit. Soupeř je daný a chceme přes něj přejít," zopakoval kouč metu, kterou si klub vytyčil už na začátku sezony.

Pro trenéra je podstatné, že se mu prakticky vyprázdnila marodka. Připravený bude stoper Hofmann, rychle se léčí i v Istanbulu zraněný Havlíkův kotník. "U několika hráčů je ještě otazník," řekl kouč, aniž jmenoval.

O AIK Stockholm získal spoustu informací a ví, že jeho tým nečeká nic lehkého. "Mají výborné a zkušené individuality, které prošly reprezentací, je to výborně organizovaný tým, který má svoji kvalitu.Je z něj cítit severská disciplína," zhodnotil Svědík čtvrtečního soupeře.

Celek AIK Stockholm si dnes odpoledne vyzkoušel trávník na Městském stadionu v Uherském Hradišti. Přijel bez zraněného stopera Milosevice, ale s hvězdami jako Lustig, Guidetti či Larsson.

"Máme za sebou těžké zápasy a sestavu teprve určíme. Chceme si odsud odvézt takový výsledek, který nám doma umožní porvat se o postup. Ale ze soupeře máme velký respekt," řekl švédský trenér polského původu Bartosz Grzelak.

Zda na trávník vyběhne od začátku i největší letní posila Guidetti, trenér neupřesnil. "Je v týmu teprve krátce, musí se s ním víc sžít," řekl kouč na adresu švédského mistra Evropy do 21 let z roku 2015.

Čtvrteční duel začne v 19:00 a řídit jej bude trojice rumunských sudích. Odveta se hraje za týden. Postupující tým dostane za účast ve skupině prémii 2,94 milionu eur (72 milionů korun), pro vyřazené mužstvo účinkování v této pohárové sezoně skončí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 28. listopadu 2022

Očekáváme v 21:00 2°C

Celá předpověď