Středočeští cestáři odmítli spojování ředitele Lichtnegera s kauzou Hlubuček

foto Ředitel středočeské správy a údržby silnic Jan Lichtneger (na snímku z 6. dubna 2021).

Říčany - Ředitel středočeských cestářů Jan Lichtneger nebyl obviněn v kauze dnes již bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) ani v žádném jiném případu, stejně tak nikdo další z krajské správy a údržby silnic. Lichtneger není ani nijak napojen na stíhanou skupinu lidí, pražský dopravní podnik a další organizace. Vyplývá to z prohlášení, které dnes ČTK poskytla mluvčí krajské správy silnic Petra Kučerová.

V sídle silničářů v Říčanech u Prahy ve středu zasahovali kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Policie už dříve obvinila několik pracovníků kvůli zakázkám. S jakými případy souvisel středeční zásah, není zatím jasné. Některá média ho dávala do souvislosti se zatýkáním na pražském magistrátu. Cestáři to dnes důrazně odmítli.

"Ředitel Krajské správy a údržby silnic Jan Lichtneger ani nikdo jiný z naší organizace nebyl v kauze kolem náměstka pražského primátora Hlubučka ani v žádné jiné kauze obviněn. Naše ředitelství dnes již opět funguje ve standardním režimu v čele s panem ředitelem," stojí v prohlášení.

Silničáři zároveň odmítli spojování s děním na pražském magistrátu. "Důrazně vyvracíme spekulace o tom, že by Jan Lichtneger byl jakýmkoli způsobem napojen na stíhanou skupinu lidí, Dopravní podnik hlavního města Prahy a další organizace," uvedli.

Policisté z NCOZ obvinili 11 lidí kvůli hospodaření dopravního podniku, mezi stíhanými je Hlubuček, podnikatel Michal Redl, bývalý člen představenstva dopravního podniku Matej Augustín i další členové nejužšího vedení podniku.

Do čela středočeských cestářů nastoupil Lichtneger loni, nahradil Zdeňka Dvořáka, kterého krajští radní v prosinci 2020 odvolali. Středočeští silničáři v minulosti čelili kritice kvůli hospodaření, policie v souvislosti s jejich zakázkami stíhá osm lidí. Seznam Zprávy už dříve uvedly, že mezi nimi je Dvořák a kladenský podnikatel Otto Zach.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je neděle 4. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď