Biatlonistky připravil o pódium ve štafetě SP pád Charvátové

foto Česká biatlonistka Lucie Charvátová ve štafetě v Anterselvě.

Anterselva (Itálie) - Štafeta českých biatlonistek útočila na Světovém poháru v Anterselvě na stupně vítězů. Lucie Charvátová na závěrečném úseku jela po střelbě vleže v čele s Ingrid Tandrevoldovou, ale pak spadla a dojela šestá. Norky závod vyhrály.

Štafetu rozjela skvěle Jessica JIslová. Podle své tradice střílela přesně a předávala pátá. Tereza Voborníková musela vstoje dobíjet dva náboje, ale situaci zvládla a dojela sedmá.

Česká jednička Markéta Davidová se po divoké stojce, ve které soupeřky hodně chybovaly, posunula na druhé místo a úsek těsně za Norkami i dokončila. Spokojená se svým výkonem ale nebyla. "Vypadá to dobře, ale mohlo to být lepší. Nevím proč jsem se netrefovala, čtyři dobíjení je moc. Ještě jsem ve druhém kole spadla," prozradila Davidová v České televizi své komplikace.

Charvátová odstřílela vleže čistě a jela v čele před Tandrevoldovou. Ve druhém kole ale ve sjezdu nezvládla pravotočivou zatáčku, na plotně spadla a sklouzla ze srázu mimo trať. "Zatáčka nebyla dobře připravená. Je to tam vyplužený, vysmykovaný. Neprojela jsem to profesionálně a bála jsem se od včerejška, trošku jsem tam brejkovala a kousla se mi hrana," popsala Charvátová.

Chvilku jí trvalo, než se vydrápala z hlubšího sněhu zpět nahoru. "To bylo, jako když se topíte. A měla jsem starost o zbraň, ale z této stránky jsem dobře dopadla," řekla Charvátová.

Před stojkou musela několikrát profouknout hledí, vyndat náboj z hlavně a vyměnit zásobník. Ulevila si při tom i jadrným slovem. Dvakrát dobíjela, ale na trestné kolo nemusela. "Naštěstí jsem to ustála, ale vteřin jsem tam ztratila moc," uznala.

Z boje o výhru klesla na šestou příčku. "Pak jsem chřadla a bála se, že mě dojedou," řekla, ale pozici už uhájila. Češky i tak zajely nejlepší štafetu sezony a třeba oproti minulému týdnu z Ruhpoldingu si polepšily o devět míst. Ve Světovém poháru byly na stupních vítězek ve štafetě naposledy před třemi lety v Oberhofu, kde mimo jiné i s Veronikou Vítkovou skončily třetí.

V neděli jsou v Itálii na pořadu závěrečné závody před olympijskými hrami v Pekingu. Davidová a Jislová pojedou závod s hromadným startem a muži bez Michala Krčmáře štafetu.

Ženy - štafeta (4x6 km): 1. Norsko (Knottenová, Eckhoffová, Lienová, Tandrevoldová) 1:12:54,1 (1+10), 2. Rusko (Vasnětcovová, Rezcovová, Kazakevičová, Nigmatullinová) -24,6 (3+12), 3. Francie (Chevalierová, Braisazová-Bouchetová, Botetová, Bescondová) -32,6 (0+13), 4. Itálie -32,6 (0+13), 5. USA -50,1 (0+13), 6. ČR (Jislová, Voborníková, Davidová, Charvátová) -59,8 (0+8), 7. Švýcarsko -1:03,7 (1+11), 8. Německo -1:08,2 (0+13), 9. Finsko -1:18,9 (0+10), 10. Polsko -1:36,0 (1+13).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je neděle 3. července 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď