Zdá se mi, že si pořád něco nalháváme, řekl po další prohře kapitán Kovář

foto Český hokejista Jan Kovář (vlevo) dává gól Rusku.

Moskva - I pátý zápas v sezoně čeští hokejisté prohráli, a pokud by přidali ještě jeden neúspěch, vyrovnali by historicky nejhorší úvod ročníku samostatné české reprezentace ze sezony 2014/15. Kapitán Jan Kovář byl po porážce 2:5 s domácím Ruskem na Channel One Cupu z výkonu národního mužstva hodně rozezlený.

"Bylo to 0:3 hned na začátku. Ten by hodně špatný. Něco si říkáme a bylo 14 vteřin a po buly dostaneme gól. Pak jsme byli prostě připos..., to nemůžu říct jinak. Ve finále, když jsme zjistili, že s nimi můžeme hrát, tak bylo pozdě. O všem v tom začátku vypovídá první přesilová hra, v které jsme si to asi pětkrát sami vyhodili bez nějakého ruského tlaku, takže už to bylo potom takové nervózní. Skákalo nám to a nevěřili jsme si," řekl Kovář novinářům.

Češi sice v počtu střel na branku soupeře předčili 29:21, ale útočník Zugu viděl reálný obrázek zápasu. "Zdá se mi, že si tady furt něco nalháváme. Najdeme úsek pěti minut, kde hrajeme vyrovnaně nebo chvíli přehráváme soupeře, a prohrajeme 2:5. Už toho mám celkem dost. Byli jsme jasně horší a nemá cenu si nalhávat, jestli byl vyrovnaný nějaký počet střel," prohlásil Kovář.

"Myslím, že kdyby ještě gólman (Roman Will) v první třetině něco nechytnul, tak to bylo pět. Sedíme tam čtyřicet minut a klepeme se, abychom nedostali desítku. Nebudeme se vymlouvat, že chvilku soupeři stačíme a koukneme se na tu pravdu a řekneme si do očí, že jsme byli horším týmem," konstatoval Kovář.

Na listopadovém turnaji Karjala v Linköpingu a Helsinkách, kde Češi ve třech zápasech nebodovali, účastník sedmi světových šampionátů a olympiády v Pchjongčchangu nehrál, ale černou sérii chce ukončit. Jen v ročníku 2014/15 pod koučem Vladimírem Růžičkou prohráli Češi na startu sezony šestkrát v řadě a Kovář by to teď pod trenérem Filipem Pešánem nerad napodobil.

"Je jedno, jestli jsem hrál nebo nehrál všechny (zápas). Jsme prostě všichni na jedné lodi a máme zítra další pokus. Dokud si nepřestaneme nalhávat, že hrajeme dobře, tak se nikam nepohneme. Zítra máme možnost odehrát další utkání a pokusit se zlomit tu sérii a aspoň jednou na turnaji vyhrát. Doteď jsme nic nepředvedli, tak máme šanci ne to napravit, protože ten zápas nevrátíme, ale udělat aspoň jeden dobrý zápas," dodal Kovář.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 9. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď