Zlínský zámek zaplnili designéři, koná se zde Zlín Design Market

foto Na zlínském zámku začal 26. listopadu dvoudenní Zlín Design market, kde se představí 60 designérských značek. Prezentovat se budou začínající i zkušení designéři.

Zlín - Zlínský zámek a část přilehlého parku zaplnili začínající i zkušení designéři. Začal zde třetí ročník Zlín Design Marketu. O prezentaci na dvoudenní akci je mezi designéry stále větší zájem, řekla dnes ČTK mluvčí akce Kateřina Martykánová.

Na zlínském zámku začal 26. listopadu dvoudenní Zlín Design market, kde se představí 60 designérských značek. Prezentovat se budou začínající i zkušení designéři. "Museli jsme pečlivě vybírat a některé dokonce z kapacitních důvodů odmítnout, protože zámek a jeho prostory se nafouknout nedají," uvedla mluvčí. Na zámku se prezentuje 60 designérských značek, výtvarníci jsou z Česka i Slovenska. "Jde spíše o mladé výtvarníky, jsou zde i firmy, co jsou první rok na trhu a může to pro ně být zajímavý start," uvedla Martykánová.

Letos na Zlín Design Marketu převažovala móda a módní doplňky, oproti minulým ročníkům bylo méně bytových doplňků či keramiky. "Novinkou je například pán, který prodává barevné ponožky, které jsou nyní trendy. Je zde také nepřeberné množství šperků, pletených a šitých hraček, oblečení, zajímavá je výroba z latexu," řekla mluvčí.

Na zlínském zámku začal 26. listopadu dvoudenní Zlín Design market, kde se představí 60 designérských značek. Prezentovat se budou začínající i zkušení designéři. Řada designérů přímo na místě návštěvníky seznamovala s tajemstvím své tvorby, lidé zkoušeli kaligrafii či výrobu šperků. Zlín Design Market loni navštívilo několik tisíc lidí, zámek byl plný i dnes. Design má ve Zlíně tradici, působil zde například Vincenc Makovský či Zdeněk Kovář, kteří se stali světovými špičkami v průmyslovém designu. Pracovala zde také Libuše Niklová, která vytvořila hračky, jež vyráběla napajedelská Fatra.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

11°C

Dnes je středa 22. listopadu 2017

Očekáváme v 19:00 7°C

Celá předpověď