Zlatou rybičku s okem z českého granátu vyrobila nožířská firma

foto Zlatou rybičku s okem z českého granátu vyrobila nožířská firma Mikov v Mikulášovicích na Děčínsku. Je to nejdražší otvírací nožík ve tvaru ryby v historii, cena je 191.000 korun.

Mikulášovice (Děčínsko) - Zlatou rybičku s okem z českého granátu vyrobila nožířská firma Mikov v Mikulášovicích na Děčínsku. Je to nejdražší otvírací nožík ve tvaru ryby v historii, cena je 191.000 korun. Novinku nabídne podnik zájemcům na veletrhu Investor Prague Show, který se uskuteční ve čtvrtek v Praze. ČTK to řekl mluvčí Mikova Bedřich Jetelina.

Střenka rybičky je vyrobena z osmnáctikarátového zlata, její čepel je z damascenské oceli a do oka je vsazen broušený český granát. V Praze bude poprvé k vidění. Vedle této rybičky budou vystaveny například poštovní známky, vzácný alkohol nebo investiční mince.

Mikov vyrábí nože na zakázku, lovecké, outdoorové nože nebo nože určené záchranářům. Vlajkovou lodí firmy je jednoduchý otvírací nožík v podobě ryby, o který je stále velký zájem. Loni firma prodala více než 105.000 rybiček, o rok dříve to bylo 90.227 kusů. Obliba o nožík roste i v zahraničí, kam loni putovalo 17.000 kusů.

Legendární rybička se vyrábí v původní továrně, kterou založil místní obchodník Ignaz Rösler v roce 1794, zhruba 70 let. V roce 2014 se objevila na trhu napodobenina. Prodejce čínských padělků po prohraném sporu u soudu musel zaplatit Mikovu odškodnění.

Pro zájemce už v minulosti vzniklo několik speciální edic rybičky jako stříbrná a pozlacená. Vyrobeny byly také ojedinělé sady pro sběratele z hliníku k výročím Mikova, a to v národních barvách. Číslované červené, modré a bílé sady rybiček se už nebudou opakovat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je čtvrtek 16. srpna 2018

Očekáváme v 15:00 28°C

Celá předpověď