Zlato z OH přineslo Krpálkovi sedmimístné částky od sponzorů

foto Český judista Lukáš Krpálek.

Praha - Judista Lukáš Krpálek získal díky zlaté medaili na olympijských hrách sponzorské smlouvy v řádech milionů. Jedinému českému šampionovi z Ria de Janeiro přibyli noví partneři, s dalšími prodloužil spolupráci.

"Jsme rádi, že se povedlo pro Lukáše zajistit podmínky, aby se mohl plně věnovat sportování," řekl Miroslav Černošek z agentury Česká sportovní, která Krpálka zastupuje. "Celkem pro něj máme od partnerů slušnou sedmimístnou sumu. Navíc jsou tam bonusy podle výsledků," dodal.

Nově budou Krpálka podporovat Kostelecké uzeniny, které patří pod společnost Agrofert ministra Andreje Babiše. Sponzoruje jej také Česká podnikatelská pojišťovna, domluveno bylo prodloužení smluv s výrobcem sportovních potřeb Nike či prodejcem vozů BMW CarTec Group. "Snažili jsme se o Lukáše postarat tak, aby jezdil dobrým autem, aby byl dobře oblečený, aby byl dobře pojištěný a také dobře najedený," prohlásil Černošek.

Výrobce uzenin bude kromě finančního plnění zásobovat Krpálka i materiálně, což se úspěšnému judistovi hodí v době, kdy přechází do vyšší váhové kategorie a při nabírání svalové hmoty vládne maso jeho jídelníčku. "Maso tvoří 70 procent mé stravy. Takže jsme za toto spojení rád," usmíval se Krpálek.

Krpálek má před sebou novou výzvu, zdolat neporazitelného Rinera

Přesně 111 dní po zlatém triumfu na olympijských hrách v Riu de Janeiro si před sebe judista Lukáš Krpálek postavil další cíl. A to ten nejtěžší. Rád by totiž ukončil neporazitelnost Teddyho Rinera. Francouzská hvězda hmotnostní kategorie nad 100 kilogramů už neprohrála šest let a 98 zápasů.

"Pro mě je to obrovská výzva. Budu se snažit na něj maximálně připravit. Vím, že porazit jde, protože jsem se s ním už párkrát pral na tréninkových kempech a několikrát jsem ho tam hodil. Šance tam je, i když to nebude jednoduché," prohlásil Krpálek na dnešní tiskové konferenci.

Sedmadvacetiletý Riner je v současnosti největší hvězdou juda a ve Francii patří k nejpopulárnějším sportovcům. Na kontě má sedm titulů mistra světa, pětkrát vyhrál mistrovství Evropy a zlaté medaile má i z olympijských her 2012 a 2016. Poslední z pouhých devíti porážek z 204 soubojů utrpěl v září 2010.

"Riner nejezdí na moc turnajů, a když přijede, tak je v takové formě, že se těžko poráží. Ale dám maximum do toho, abych na něj byl připravený, když na sebe narazíme. Být první, kdo ho porazí, by bylo super," zasnil se Krpálek.

Zatímco Riner při 204 centimetrech výšky váží 140 kilogramů, Krpálek má zatím při necelých dvou metrech 112 kilogramů. "Teď se zaměřuji na to, abych zesílil a nabral svalovou hmotu. Nechci ale nabrat tolik, protože bych přišel o rychlost. Optimální bude mít tak 115 až 120 kilogramů," uvedl nejúspěšnější český judista historie.

Ví, že přechod do těžší váhové kategorie nebude snadný. Zvlášť když má za sebou dlouhý tréninkový výpadek. Ale věří, že se brzy zařadí mezi špičku. "Je přede mnou hodně práce. První rok pro mě nebude jednoduchý, protože oproti ostatním budu mít ztrátu, ale mým cílem je být co nejlépe připravený na příští olympiádu a tam znovu uspět," prohlásil jihlavský rodák.

Konkurenci však bude mít velikou. Vedle Rinera vládnou této kategorii také Izraelec Or Sasson, Japonci Hisajoši Harasawa a Rju Šičinohe či opravdu "těžkotonážní" judisté Rafael Silva z Brazílie, Adam Okruašvili z Gruzie a Rumun Daniel Natea, kteří mají přes 150 kilogramů.

"Je tam hodně dobrých judistů. Třeba Rumun Natea pro mě bude teď hodně obtížný soupeř, protože má asi 170 kilo. Izraelec Sasson je další skvělý judista. Ale pokud se dobře připravím, tak jde porazit každý," věřil Krpálek.

Naplno přípravu odstartuje po Vánocích. Poprvé od olympiády by se měl představit na Grand Prix v Düsseldorfu na konci února. "Od olympiády jsme se s Lukášem moc neviděli. Teď nám ale začne systematická příprava, jejímž vrcholem bude srpnové mistrovství světa v Budapešti," řekl Krpálkův osobní trenér Petr Lacina.

"Hlavní bylo, aby si Lukáš psychicky odpočinul. I teď budu chtít, aby se vracel pomalu. Uvidíme, jestli vůbec pojede na mistrovství Evropy. Je vidět, že už má velkou chuť. Když přijde na trénink, tak to tam seká a vše se mu daří. Ale jsme na začátku dalšího olympijského cyklu, tak musíme zvážit, jak to rozjet," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

15°C

Dnes je pátek 24. listopadu 2017

Očekáváme v 11:00 12°C

Celá předpověď