Zemřel filmový drsňák Frank Vincent, šéf klanu z Rodiny Sopránů

foto Herci Vincent Pastore (vlevo) a Frank Vincent pózují spolu po natáčení seriálu Rodina Sopránů.

Washington - Ve věku 78 let zemřel americký herec Frank Vincent, který se proslavil zvláště rolí mafiánského bosse v seriálu Rodina Sopránů. Během své čtyřicetileté kariéry byl obsazován především do rolí drsných gangsterů, několikrát hrál například ve filmech režiséra Martina Scorseseho. O jeho úmrtí informovala ve středu Vincentova rodina.

Postavou, s níž spojují Vincentovu tvář s věčně nesmlouvavým výrazem televizní diváci, je mafián Phil Leotardo ze seriálu premiérově vysílaného začátkem tohoto století. Ještě před vstupem na obrazovky se však objevil v několika desítkách menších i zásadnějších filmových rolí.

"Jeho velkorysost a oduševnělost byly známy i mimo okruh jeho rodiny a přátel," uvedla v prohlášení Vincentova manažerka Melisa Prophetová.

Ostré chlápky si zahrál například ve Scorseseho filmech Zuřící býk, Mafiáni nebo Casino, kde ztvárnil postavu gangstera Franka Marina vytvořenou podle skutečného zločince Franka Cullotty.

Od svého debutu ve filmu Death Collector z roku 1975 si zahrál v pěti desítkách filmů, mezi těmi známějšími jsou například Poslední útěk do Brooklynu, Země policajtů či Papež z Greenwich Village. Do dvou snímků Jednej správně a Horečka džungle jej obsadil režisér Spike Lee.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 18. června 2018

Očekáváme v 7:00 18°C

Celá předpověď