"Zemanova" SPO představí lídra, podle webů jim bude Ringo Čech

foto Prezident Miloš Zeman při příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu uděloval 28. října na Pražském hradě státní vyznamenání. Medaili Za zásluhy převzal hudebník František Ringo Čech (uprostřed).

Praha - Strana práv občanů (SPO) ve čtvrtek představí lídra, který stranu povede do sněmovních voleb. Podle webů jím bude hudebník a výtvarník František Ringo Čech. Předseda strany a senátor Jan Veleba ČTK řekl, že on takzvaným superlídrem nebude. Koho si strana vybrala za svou tvář, nechtěl ale s odkazem na čtvrteční tiskovou konferenci prozradit.

Že stranu blízkou prezidentu Miloši Zemanovi povede do voleb, nepotvrdil ČTK asi Čech. I on odkázal na čtvrteční tiskovou konferenci. Serveru Deník.cz ale řekl, že to je pravda a že ho o to požádal Zeman. Kandidovat chce v Praze. Zeman Čechovi v roce 2015 udělil medaili Za zásluhy.

SPO, která není zastoupená v Poslanecké sněmovně, ale má dva senátory, vznikla v prosinci 2009. V lednu následujícího roku změnila název na Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ). Předsedou strany byl krátce Zeman. Po prohraných sněmovních volbách v květnu 2010 ale na post rezignoval. V roce 2013 byl zvolen čestným předsedou. V březnu 2014 vypustila strana ze svého názvu slovo zemanovci.

V předčasných volbách v roce 2013 i přes Zemanovu podporu SPO získala jen 1,5 procenta hlasů. Do letošních voleb chtěla strana jít společně s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, to ale spolupráci odmítlo. Mezi členy SPO je řada spolupracovníků Zemana.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 20. července 2018

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď