Zeman seznámil Valachovou s podporou učitelů a sportovců

foto Prezident Miloš Zeman seznámil 28. května na schůzce v Brně odcházející ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD) s podporou učitelů a sportovců. Ta však předpokládá další postup dle Ústavy, řekla po schůzce novinářům. Svoji demisi již v pátek předala premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Ten ji odeslal na Pražský hrad.

Brno - Prezident Miloš Zeman seznámil odcházející ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD) na dnešní schůzce v Brně s podporou učitelů a sportovců. Ta však předpokládá další postup dle Ústavy, řekla po schůzce novinářům. Svoji demisi již v pátek předala premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Ten ji odeslal na Pražský hrad.

Ministryně školství Kateřina Valachová, která oznámila rezignaci na svou funkci, přichází 28. května do brněnského hotelu International na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Zeman zítra v Brně zahajuje návštěvu Jihomoravského kraje. "Pan prezident považoval za důležité, aby mě seznámil s podporou odborné veřejnosti a akty nesouhlasu, které k němu doputovaly. Zároveň mě požádal, abych o motivech této podpory přemýšlela," řekla Valachová.

Ministryně se rozhodla rezignovat k 31. květnu, aby převzala politickou odpovědnost za kauzu, v níž figuruje její bývalá náměstkyně Simona Kratochvílová. Ta je podezřelá z toho, že se domlouvala se šéfem fotbalového svazu Miroslavem Peltou na rozdělování investičních dotací.

Prezident Miloš Zeman (druhý zleva) přijíždí do brněnského hotelu International, kde se 28. května sejde s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD), která oznámila rezignaci na svou funkci. Zeman zítra v Brně zahajuje návštěvu Jihomoravského kraje. Sobotka v pátek na tiskové konferenci Valachovou pochválil za její výsledky a zároveň ji ocenil za rozhodnutí podat demisi. Podle něj tím přispěla politické kultuře v Česku. Prezidentovi premiér navrhl, aby novým ministrem školství jmenoval dosavadního náměstka Valachové Stanislava Štecha.

"Nyní se chci tři dny soustředit na prosazení kariérního řádu učitelů v Senátu," uvedla dnes v Brně Valachová. Zeman ještě před schůzkou zmínil variantu, že Valachovou nechá v demisi do konce funkčního období vlády.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

2°C

Dnes je úterý 20. února 2018

Očekáváme v 13:00 2°C

Celá předpověď