Závěsnou akrobacií na mostě v Ústí odstartoval festival Kult

foto Závěsnou akrobacií na Benešově mostě a pouličním představením (na snímku) odstartoval 11. října večer v Ústí nad Labem dvacátý ročník divadelního festivalu Kult.

Ústí nad Labem - Závěsnou akrobacií na Benešově mostě a pouličním představením odstartoval ve středu večer v Ústí nad Labem dvacátý ročník divadelního festivalu Kult. Zahájení předcházela debata s názvem Ústecké mosty z minulosti k nám.

Závěsnou akrobacií na Benešově mostě a pouličním představením (na snímku) odstartoval 11. října večer v Ústí nad Labem dvacátý ročník divadelního festivalu Kult. Provazochodec, mimové a klauni doprovodili start festivalu, který se těší velké oblibě diváků. Po skupinkách s průvodcem měli možnost lidé absolvovat sedm zastavení na trase mezi Činoherním studiem ve čtvrti Střekov a kulturním domem Hraničář v centru města. "Samotné zahájení nese název Facio Pontem - stavět most. Pro umělecké ztvárnění tohoto námětu se tvůrci volně inspirovali archetypy života podle Carla Gustava Junga, které tvoří psychickou realitu člověka a vyobrazují jeho elementární vztahy mezi vědomím a nevědomím," uvedl ředitel Kultu Jan Kvasnička.

Závěsnou akrobacií na Benešově mostě a pouličním představením (na snímku) na Mariánském mostě odstartoval 11. října večer v Ústí nad Labem dvacátý ročník divadelního festivalu Kult. Během desetidenního festivalu bude možné vybírat ze třinácti divadelních titulů a deseti akcí v rámci doprovodného programu. Vidět mohou zájemci dvě premiéry, a to hru Život je krásnej Činoherního studia napsanou a režírovanou Karlem Tománkem a českou premiéru hry Corresponence (Spojení) britského režiséra Paula Bourna v podání nově vzniklého souboru 6-16.

Na Kultu vystoupí Radim Vizváry s inscenaci Sólo, za kterou získal cenu Thálie 2016. Do Domu kultury pak přiveze Cirk La Putyka cirkusové vystoupení Batacchio. Z Německa na festival zavítá soubor The Guts Company s tanečním vystoupením das Fremde/ALIENIdentität.

Do divadelního autobusu bude možné nastoupit na představení Unhappy happy divadla Bufet. S dávkou černého humoru přijedou do sálu v Hraničáři Bratři v tricku s inscenací Funus.

Závěsnou akrobacií (na snímku) na Benešově mostě a pouličním představením na Mariánském mostě odstartoval 11. října večer v Ústí nad Labem dvacátý ročník divadelního festivalu Kult. Na své si přijdou během festivalu i děti, pro které vybrali pořadatelé představení Čechy leží u moře Naivního divadla Liberec a inscenace O bílé lani Divadla DRAK.

Mezi další festivalové inscenace patří kontroverzní Mlčení Bobříků Divadla pod Palmovkou, Howie a Rookie Lee divadla J.K. Tyla v Plzni, které v Činoherním studiu zahrají Jan Holík a Ondřej Rychlý. Tradičně připravil pro festival improvizované představení také Jiří Maryško se svým divadlem Demago. Veškeré podrobnosti najdou zájemci na stránkách festivalu. "Některá představení už jsou vyprodaná, na jiná ještě vstupenky jsou. Zájemcům doporučujeme rezervovat si místa," řekla ČTK mluvčí festivalu Lenka Havelková.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 17. července 2018

Očekáváme v 9:00 24°C

Celá předpověď